piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Remisowo na Twardowskiego
W wypełnionej po niemal brzegi szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego odbyło się wczoraj futsalowych spotkanie młodzieżówek Polski i Włoch do lat 21. Piłkarze z półwyspu apenińskiego wystawili jednak drużynę o rok starszą. Warto zaznaczyć, że dorosła reprezentacja Włoch jest na trzecim miejscu światowego rankingu, dlatego też to goście byli faworytem tego pojedynku.

Na prowadzenie pierwsi wyszli młodzi Polacy, za sprawą indywidualnej akcji Michała Marka, jednak goście już po 17 sekundach odpowiedzieli golem swojego Kapitana Cristian Rizzo. Przed przerwą na 2:1 dla gości podwyższył Vincenzo Milucci.
W drugiej połowie gra się wyrównała, młode orły ambitnie walczyły z lepszym technicznie przeciwnikiem, to się opłaciło bo w 32. minucie wyrównał Mateusz Jedliński, później jeszcze Patryk Szachnitowski trafił w słupek, a Dariusz Rychłowski nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. W sumie w całym spotkaniu padł sprawiedliwy remis, choć w drugiej połowie lepsi nieznacznie byli biało-czerwoni.

W biało-czerwonych barwach wystąpił Paweł Bogucki z Pogoni 04. Drugi mecz Polaków z Włochami w środę o godz. 18 w hali przy ul. Twardowskiego.

Polska U-21 - Włochy U-21 2:2 (1:2)
Bramki: Marek (12.), Jedliński (28.) - Rizzo (12.), Milucci (15.).

Polska U-21: Widuch, Marciniak - Jedliński, Stoch, Marek, Fijoł, Bogucki, Kriezel, Jończyk, Martyn, Szachnitowski, Grecz, Litewka, Rychłowski. Selekcjoner Gerard Juszczak.
źródło: gs24.pl / gazeta.pl / pzpn / własne