piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Zagłębie nie pozostawiło złudzeń
autor: arti15Zagłębie nie pozostawiło złudzeń i pewnie wygrywa w Koszalinie. Od początku spotkania inicjatywę przejęły mistrzynie kraju, które wyszły na prowadzenie 4:0.
Następnie akademiczki odpowiedziały bramkami Kamili Całużyńskiej oraz Aleksandry Kobyłeckiej doprowadzając do rezultatu 2:4. Podopieczne Waldemara Szafulskiego jeszcze bardziej zaatakowały i w 15 minucie po bramce Doroty Błaszczyk doprowadziły do remisu 5:5. Wyrównana gra toczyła się do 25 minuty po bramce Joanny Dworaczyk na 8:8, mistrzynie polski zdobyły cztery bramki z rzędu ustalając wynik pierwszej połowy na 8:12.
Od początku drugiej połowy przewagę posiadały podopieczne Barbary Karkut. Pierwsze dziesięć minut pozwoliło uzyskać przyjezdnym prowadzenie 20:11. Akademiczki jednak nie poddawały się i dzielnie walczyły, ale nie potrafiły odrobić strat. Na domiar złego czerwoną kartką w 48 minucie spotkania, za trzecią karę minutową otrzymała Aleksandra Kobyłecka. W 50 minucie spotkania prowadzenie Zagłębia wynosiło już dziesięć bramek 25:15. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzyń polski 26:17. Wynik spotkania ustaliła Joanna Obrusiewicz na cztery minuty przed końcem.

KU AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 17:26 (8:12)