piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Blamaż w Świnoujściu
autor: Bartłomiej Wutke Nie tak sobie wyobrażaliśmy mecz na szczycie w Świnoujściu. Wynik mówi sam za siebie miejscowa Flota pokonała Pogoń Barlinek 7:0 (3:0) i sprawiła sobie znakomity prezent na jubileusz 50 - lecia klubu. Nasz zespół mógł zdobyć honorowego gola, ale na przeszkodzie stanął najlepszy moim zdaniem bramkarz IV ligi S. Prusak, jego interwencje wzbudzały aplauz na widowni, a że szczęście sprzyja lepszym to po strzale K. Milewicza piłka trafiła w słupek. Teraz nasi zawodnicy mają tydzień na przemyślenie swojej gry i wyciągnięcie właściwych wniosków. Oby lekcja gry jaką dostali od zawodników ze Świnoujścia nie poszła na marne.
Pierwsza bramka dla Floty to pierwszy prezent od naszego zespołu, na środku boiska rzut wolny wykonywał K. Milewicz podał na prawe skrzydło ale ani P. Magryta ani Ł. Pawłowski nie ruszyli do piłki, którą przejął zawodnik gospodarzy podał do P. Dziuby, który popędził sam na bramkę i strzelił obok bezradnego K. Piwińskiego. Trzy minuty później dośrodkowanie z lewej strony boiska nasz bramkarz mija się z piłką P. Dziuba zgrywa głową do pochodzącego z Lipian T. Bejuka a ten z 2m dopełnia formalności. Kolejne akcje gospodarzy mogły im przynieść kolejne bramki, na szczęście strzały T. Bejuka i Ł. Polaka były minimalnie niecelne. W 26min po błędzie grającego trenera P. Skrzypka w dogodnej sytuacji znalazł się Ł. Małowiecki, ale jego strzał w znakomitym stylu wybił na róg S. Prusak. W 35min M. Rzepecki przejął piłkę na 20m i spokojnie przez nikogo nie atakowany przymierzył i piłka wylądowała pod poprzeczką K. Piwińskiego. Dwie minuty później K. Milewicz dalekim podaniem uruchomił Ł. Małowieckiego, który naciskany przez Klęczara oddał lekki strzał bez problemu obroniony przez bramkarza Floty. W 39min po faulu M. Guraja P. Pieruszka uderza z rzutu wolnego tuż obok naszej bramki. W odpowiedzi potężna bomba K. Milewicza przelatuje metr nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 43min K. Milewicz zobaczył że wysunięty przed pole bramkowe jest bramkarz Floty i oddał mocny strzał ale Prusak końcami palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Po przerwie nic się na boisku nie zmieniło nadal zdecydowaną przewagę miał zespół gospodarzy. W 49min będący 6m przed bramką Ł. Polak zamiast strzelać podał do będącego na pozycji spalonej kolegi. Minutę później K. Milewicz oddaje mocny strzał z 20m. ale znów kapitalną interwencją popisuje się bramkarz Floty. Chwile później pada czwarta bramka dla gospodarzy nie udana pułapka owsajdowa naszych obrońców i P. Dziuba w sytuacji sam na sam nie daje szans K. Piwińskiemu. W 54min P. Kądziela wyłuskał piłkę w polu karnym ale ponownie refleksem błysnął S. Prusak broniąc strzał naszego pomocnika. Dwie minuty później K. Milewicz przeprowadza rajd przez pół boiska, kończąc go strzałem obronionym przez bramkarza Floty. W 60 min T. Bejuk w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z K. Piwińskim. Chwilę później ponownie T. Bejuk z 15m posyła piłkę nad poprzeczką. W 64 min D. Krajanowski dośrodkował w pole karne a zamykający akcje Ł. Koch uderzył głową w długi róg na nasze szczęście piłka odbiła się kozłem i przeszła tuż obok słupka. W 73min uderzenie z narożnika pola karnego K. Milewicza trafia w słupek bramki gospodarzy. W 75 min lewą stroną przedarł się P. Kochan i uderzył mocno ale niestety w środek bramki i S. Prusak obronił. W odpowiedzi T. Bejuk podaje do D. Krajanowskiego, który strzela nad K. Piwińskim do bramki , ale sędzia bramki nie uznaje dopatrując się spalonego. Chwilę później zawodnik gospodarzy cieszy się jednak ze strzelonego gola, kolejna nie udana pułapka owsajdowa i pomocnik Floty uderza fałszem obok wyciągniętego jak struna K. Piwińskiego. W 80min kolejna akcja prawym skrzydłem gospodarzy D. Krajanowski ogrywa A. Piaseckiego i dośrodkowuje na drugi słupek a Ł. Koch wślizgiem z 5m zdobywa bramkę. Sześć minut później kopia poprzednie sytuacji tym razem z lewej strony dośrodkowuje P. Pietruszka a nasi obrońcy tylko się przyglądali jak Ł. Koch głową z 5m zdobywa swoją druga bramkę w meczu. W 87min po podaniu P. Kochana z 16m uderza M. Kołacz niestety tuż obok słupka. W odpowiedzi Ł. Koch mógł zaliczyć klasycznego hat tricka ale przegrał pojedynek z K. Piwińskim.