koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Udany debiut Zeidlera
autor: Przemysław Fabiański - KudłatyKażda passa ma swój, o czym można było się przekonać po końcowej syrenie meczu pierwszej ligi koszykówki pomiędzy Startem Gdynia a AZS Radex Szczecin, przyjezdni wygrali 74:67. Po ośmiu porażkach na wyjeździe przyszedł czas na zwycięstwo, a zarazem udany debiut Wojciecha Zeidlera, który zastąpił Zbigniewa Majcherka. Najlepszym graczem szczecinian był zdobywca 19 punktów i 16 zbiórek, Krzysztof Mielczarek. Przyjezdni z Grodu Gryfa od początku meczu gdynianom postawili ciężkie warunki. Akademicy rozpoczęli swoją zdobycz punktową od trafienia za trzy. Grając bardzo dobrze w defensywie nie pozwalali na wiele żółto-niebieskim.
W meczu nastąpiła niezaplanowana przerwa, kiedy tablica świetlna przestała działać. Wymuszona pauza sprawiła, że zielono-biali nie grali tak dobrze. Przeciwko szczecinianom dobrze zagrał Grzegorz Mordzak, którego ciężko było zatrzymać. Po 10 minutach pojedynku miejscowi prowadzili jedynie jednym punktem. Rozmowa gospodarzy ze szkoleniowcem Pawłem Turkiewiczem nie pomogła na długo. Koszykarze Startu zaczęli grać nerwowo i przyjezdni zaczęli grac i pewnie i do przerwy to oni prowadzili 34:29.

Podopieczni Pawła Turkiewicza po piętnastu minutach przerwy nie rzucili się do odrabiania strat, a zespół z Grodu Gryfa powiększył wynik na dziesięciopunktowe prowadzenie. Dopiero Mordak razem z Kostrzewski przełamali brak skuteczności miejscowych. Przewaga podopiecznych Wojciecha Zeidlera zaczęła się zmniejszać. Gdy do końcowej syreny brakowało pięć minut, to akademicy prowadzili jedynie różnicą pięciu oczek. Wtedy to Krzysztof Mielczarek trafił z dwóch rzutów wolnych, a Łukasz Pacocha za trzy, to Start ponownie znalazł się w nieciekawym położeniu. A na odrabianie strat było co raz mniej czasu. Zrywy gdynian nie przyniosły rezultatu, a na ławkę kar do Kostrzewskiego za pięć przewinień dołączył kapitan żółto-niebieskich, Mordzak. Mimo starań zespół z Gdyni poniósł ostatecznie pierwszą porażkę na własnym parkiecie, a goście po ośmiu porażkach do Grodu Gryfa wrócili z tarczą.