Powalczą o zwycięstwo
W środę, 16 listopada w ramach jedenastej kolejki spotkań Tauron Basket Ligi koszykarze Kotwicy Kołobrzeg podejmą u siebie zespół PBG Basket Poznań. Zawodnicy trenera Tomasza Mrożka wracają do rozgrywek po ponad tygodniowej przerwie i czeka ich seria czterech spotkań u siebie. Gdy Czarodzieje z Wydm odpoczywali, zawodnicy z Wielkopolski rozegrali mecz z Polpharmą Starogard Gdański, z którą przegrali 64:82. Co więcej, gracze PBG Basketu ostatnie zwycięstwo odnieśli w szóstej kolejce, także będą dodatkowo zmotywowani do poprawy swoich osiągnięć.
Tegoroczny skład PBG Basketu opiera się na juniorach, ale są tam także gracze tacy jak np. Damian Kulig, który bardzo dobrze radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach. Poza wyżej wspomnianym Kuligiem kołobrzeżanie muszą zwrócić szczególną uwagę na Aleksandra Lichodzijewskiego, Djordje Micicia czy Żarko Comagicia, którzy przy odpowiednim wsparciu kolegów są w stanie zaskoczyć gospodarzy.

Jeśli chodzi o kołobrzeżan, to zawodnicy Kotwicy mieli teraz przerwę, którą przeznaczyli na cięższe treningi. W ostatnim wygranym spotkaniu kołobrzeżan nie wystąpił Reggie Holmes, który był kontuzjowany. Zawodnik miał skręconą kostkę, ale do meczu z zawodnikami trenera Miliji Bogicevicia przystąpi w pełni sił.

W sytuacji Kotwicy ciekawostką jest fakt, że kołobrzeżanie wygrali tylko jedno spotkanie u siebie, przy aż trzech zwycięstwach na wyjeździe. Z pewnością w tym zawodnicy PBG Basketu mogą upatrywać swojej szansy, jednakże przed Czarodziejami z Wydm są cztery mecze pod rząd u siebie (PBG Basket, Śląsk, Zastal, PGE Turów), co powoduje, że zawodnicy trenera Tomasz Mrożka mogą zmienić tę passę.
źródło: plk.pl