inne / boks
inne / boks -
Sukces szczecińskich bokserów
autor: crashPuchar Polski Kadetów pod dyktando zawodników BKS Skorpion Szczecin oraz uczniów klas bokserskich.
W zakończonym finałowym turnieju o Puchar Polski Kadetów w boksie w, którym udział wzięło 120 zawodników z 50 klubów z całej Polski, bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa szczecińskiego Skorpiona, która zwyciężyła w klasyfikacji klubowej oraz medalowej, jak również szkoleniowcy klubu Karol Chabros i Marcin Stankiewicz zostali wyróżnieni pucharem dla najlepszego trenera. W turnieju brało udział sześciu zawodników BKS Skorpion Szczecin oraz Łukasz i Mateusz Niemczyk z Champion Chojnów uczniowie I klasy Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie, którzy uzyskali następujące rezultaty:
Patryk Przybyłowski kat. 46kg w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika OSiR Suwałki AdrianaSiłkowskiego.W finale uległ aktualnemu Mistrzowi Polski Oskarowi Matera z LBKS Myszków 3:0.

Adam Brasel w finale kat. 50kg pokonał jednogłośnie na punkty Mackiewicza Wojciecha z OSiR Suwałki. Dzień wcześniej pokonał także jednogłośnie na pkt kolegę klubowego Mackiewicza, podczas turnieju Pawlaka.

Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) kat. 52 kg, uczeń I klasy o profilu bokserskim w Szczecinie pokonał kolejno Kołodziejczyka Pomorzanin Toruń, Mazura z Czarnych Słupsk by w finale wypunktować Marcinkowskiego Marcina z Busko Zdrój.

Dariusz Ziemczyk kat.63kg pokonał Gmerka Szymona Boks Poznań w półfinale po bardzo dobrej walce zmusił do kapitulacji w drugim starciu zawodnika Olimpu Lublin. W finałowym pojedynku uległ po bardzo dobrymi wyrównanym pojedynku stosunkiem głosów 2:1 zawodnikowi BKS Gorzów Kamilowi Holce.

Łukasz Stanioch kat.70kg zdobył brązowy medal zwyciężając z zawodnikiem Pirsu Olsztyn jednogłośnie na punkty i ulegając w takim samym stosunku Łukaszowi Wiktór RUSCH Kielce.

Dawid Seńko kat.75kg już przegrał w walce ćwierćfinałowej trafiając na aktualnego Mistrza Polski Kamila Bednarka, który został także uznanym najlepszym technikiem finałowego turnieju o Puchar Polski im. Jana Pawlaka.W następnym dniu podczas turnieju im. Jana Pawlaka pokonał jednogłośnie na pkt zawodnika z Gostynina.

Krystian Bartoszewicz
kat.80kg w pierwszym pojedynku pokonał przez RSC w III starciu Konrada Wawrzyniaka Zagłębie Konin.W półfinale nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy i w pojedynków dwóch aktualnych Mistrzów Polski kadetów pokonał jednogłośnie na punkty Karola Krokosa z Boxing Sokółka. W finałowym pojedynku kolejną ofiarą Krystiana został Mateusz Zajchert Boks Poznań, który po kilku silnych ciosach oraz kontuzji został poddany przez lekarza zawodów.

Mateusz Niemczyk (Champion Chojnów), uczeń I klasy LO o profilu bokserskim w Szczecinie w turnieju Jana Pawlaka pokonał zawodnika OSiR Suwałki natomiast w finałowym pojedynku uległ Trochimiakowi Patrykowi Kaczor Boks Team Wałbrzych.

Jedną reprezentantką płci pięknej biorącą udział w Turnieju im.Jana Pawlaka ze szczecińskiego klubu była Aleksandra Trojanowska, która wysoko wypunktowała zawodniczkę Obry Zbąszyń Magdę Marcinkowską.

Podsumowując zawodników trenujących na co dzień w BKS Skorpion oraz w szkole Centrum Kształcenia Sportowego przy ul.Mazurskiej w Szczecinie pierwsze miejsca w turnieju Pucharu Polski kadetów zdobyli: