siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Policzanki utrzymały się !!!

Środowy mecz PSPS-u PoliceUMKS Łańcut 3:1(26:24, 25:23, 20:25, 25:15) to kulminacja emocji w walce o pierwszoligowy byt polickiej drużyny. Piąty decydujący mecz Play-off został rozegrany w Policach i zadecydował o tym czy w dalszym ciągu, drużyna Chemika będzie gościć u siebie pierwszoligowe zespoły z Polski. Wagi meczu i napięcia z nim związanego nie dało się nie zauważyć patrząc na zawodniczki i publiczność licznie zgromadzoną na trybunach. Poza wiernymi kibicami z Polic na mecz przybyli byli trenerzy Chemika Chojnacki, Taczała, Piasecki, Kuczewski. Jak również i obecni trenerzy drużyn siatkarskich ze szczecina Kłos, Winiarczyk, Wojdyga. Samo spotkanie rozpoczęło się pechowo dla gospodarzy, gdyż już na rozgrzewce kontuzji nabawiła się rozgrywająca Katarzyna Ciesielska, kontuzja była na tyle groźna że przewieziono ją do szpitala.
Mecz od pierwszego gwizdka trzymał w napięciu, szczególnie było to widoczne w poczynaniach zawodniczek obu zespołów. Początek pierwszej partii to liczne błędy popełniane po obu stronach siatki, w większość przypadków wymuszone chyba tylko przez stawkę spotkania. Pierwsze nad stresem zapanowały podopieczne trenera Murdzy i to one zdołały odskoczyć na cztery punkty rywalką przy stanie 10:14. Przewagę utrzymywały kontrolując sytuacje na boisku do wyniku 18:22. I w tym momencie została ona odebrana im po atakach na skrzydle Moniki Bryczkowskiej i Moniki Dąbrowskiej, która w decydujących momentach wzięła ciężar gry na siebie. Zawodniczki Chemika uszczelniając blok bronią dwie piłki setowe i wygrywają pierwszą partię spotkania 26:24. Końcówka tego seta to również zasługa kibiców, którzy bardzo czynnie wsparli swoje zawodniczki głośnym dopingiem, co rzadko zdarza się na meczach PSPS-u.

Set drugi to od samego początku zdecydowana przewaga przyjezdnych 1:7, zdobywają one seriami punkty grając trudną zagrywką (dwa punkty zagrywką zdobywa Małgorzata Plebanek) i szczelnym blokiem. PSPS próbuje wyrównać i na krótko udaje mu się zbliżyć do przeciwnika na dwa punkty 10:12. I w tym momencie traci serią sześć kolejnych punktów, zdobytych przez rywalki skutecznymi atakami wcześniej wspomnianą Małgorzatę Plebanek i jak w wcześniejszym secie szczelnym blokiem. Przy prowadzeniu 11:18 losy drugiej partii spotkania zdają się być przesądzone i gdy po ataku Natalii Matusz w polu zagrywki pojawiła się Ewa Kwiatkowska, raczej nikt nie wierzył w wygranie tego seta przez policzanki. Seria mocnych zagrywek w wykonaniu środkowej Chemika rozbiła drużynę z Łańcuta, przynosząc sześć punktów z rzędu, a dwa ostatnie to asy serwisowe w jej wykonaniu. Przy wyniku 18:18 zawodniczki PSPS-u powróciły do walki o zwycięstwo w tym secie. Dzięki aktywnej grze na siatce Adrianny Król i konsekwencji w ataku Moniki Dąbrowskiej zawodniczki gości tracą wygraną w drugim secie i kończy się on wynikiem 25:23 dla Policzanek.

Partia trzecia po wyrównanym początku do stanu 10:10, to dominacja zawodniczek z Łańcuta. Górowały nad rywalkami niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po stronie Łańcuta w ataku brylowała Paula Rauch a liczne błędy własne policzanek nie pozwalały im na nawiązanie wyrównanej walki z rywalkami. W rundach zasadniczych, jedynie w meczu ze Startem Łódź, PSPS był w stanie wygrać trzy sety z rzędu. I tak samo jak w pierwszym meczu Play-off oddaje seta trzeciego rywalkom z Łańcuta.

Set czwarty to koncertowa gra w wykonaniu PSPS-u. Od samego początku zdobywa wysokie prowadzenie i kontrolując bieg wydarzeń na boisku, nie pozwala na odrobienie strat przeciwnikowi. Utrzymując wysokie prowadzenie wygrywa czwartego i ostatniego seta. A tym samym cały mecz zapewniając sobie pierwszoligowy byt w sezonie 2007/2008.

PSPS: Pazderska, Kwiatkowska, Król, Bryczkowska, Raczyńska, Dąbrowska, Kuchczyńska (libero) oraz Wysocka, Furmanek, Matusz.

UMKS: Bartnicka, Warzocha, Seta, Pusz, Rauch, Plebanek, Dobosz (libero) orz Bryjka, Baran.