inne / boks
inne / boks -
Pięściarze Olimpu w krajowej czołówce
autor: Łukasz balskiBokserzy Olimpu Szczecin odnoszą ostatnio największe sukcesy podczas ośmioletniej historii klubu. Na początku października w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski (poniżej 23 lat). Szczecinianie zdobyli na nich pięć medali: srebrny (Paweł Nowak, kat. 52 kg) i cztery brązowe (Artur Gierczak 60 kg, Paweł Stępień 81 kg, Marek Gedroch 91 kg, Adam Bochnia plus 91 kg). - Jadąc na mistrzostwa zawsze oczekuje się przynajmniej jednego medalu, zdobycie dwóch to już spory wyczyn. Tymczasem nasi zawodnicy wywalczyli ich aż pięć, co jest ogromnym, choć niespodziewanym sukcesem - powiedział dla Gazety Wyborczej trener Edward Król. Zespół z Grodu Gryfa wygrał w klasyfikacji klubowej, zespołowi z Wałbrzycha do pierwszego miejsca brakło aż 36 punktów.
Dwa srebrne medale zdobyli także bokserzy Scorpiona (Gracjan Szadziński, kat. 69 kg) iSztormu (Michał Gurgacz, kat. 75 kg). Województwo zachodniopomorskie okazało się najlepszego w kategorii wiekowej poniżej 23 lat. W tym roku pięściarze Olimpu mają na swoim koncie, także inne sukcesy. W rosyjskim Groznym w lipcu miały miejsce Mistrzostwa Europy młodzików. Piąte miejsca zajęli Sebastian Wiktorzak i Kacper Banucha. W reprezentacjach Polski często goszczą Damian Iwaniak, Mikołaj Sobaczewski, Daniel Król, Łukasz Sipowicz i Paweł Nowak. 27 października Polacy zmierzą się w wyjazdowym meczu z Litwą, powołani do kadry zostali Król i Sipowicz. W Szczecińskiem klubie na dzień dzisiejszy trenuje ok. 50 pięściarzy w różnych kategoriach wiekowych. Dzięki temu Olimp może myśleć o wstąpieniu do elitarnej ligi, w której miałyby wystąpić zespoły z Poznania, Kielc, Warszawy, Białegostoku, Wałcza i Szczecina. - Chcemy wziąć w niej udział, oczywiście z pomocą innych szczecińskich klubów - twierdzi trener Król. Pod koniec listopada ma być znana decyzja odnośnie ligi. W dniach od 11 do 15 listopada w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików, z których szczecinianie chcą przywieść chociaż jeden krążek. Nadal trwa nabór z roczników 1996 i 1995 do klubu z Grodu Gryfa. W poniedziałki, środy oraz piątki w szkole przy ul. Mazurskiej 19 w godz. 16.30-19 trwają treningi.
źródło: gazeta.pl/własne