piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Sianów znów bez punktów
autor: paulaNiestety piłkarki z Sianowa grające w I lidze kobiet znów doznały goryczy porażki. Przegrały 0:4 z liderem tabeli GOSiR Piaseczno i jest już szósta porażka sianowianek, która pod znakiem zapytania stawia szansę utrzymania zespołu sianowskiego w I lidze kobiet. Przed sianowskimi piłkarkami w tej rundzie zostały tylko trzy mecze i to z samymi silnymi zespołami: Medykiem Konin, Zagłębiem Lubin i Stilonem Gorzów Wlkp., więc o punkty będzie bardzo trudno. Już przed meczem z Piasecznem wiadomo było, że nie będzie łatwo bo w zespole sianowskim brakowało: Eweliny Gudan, Mariki Krupskiej, Patrycji Bachman i Justyny Siwik a kilka dziewczyn z pierwszego składu jeszcze nie wyleczyło jesiennych przeziębień.
Pomimo to w ekipie z Sianowa panował bojowy duch i dziewczyny wyszły na mecz z zamiarem pokonania lidera tabeli. Już w 15 min. sianowianki straciły dobrze grającą w obronie Adriannę Saganowską, która do tego momentu bardzo dobrze radziła sobie z Martą Stodulską, czołową snajperską I ligi kobiet. Po tej stracie było już o wiele trudniej. W 26 minucie Marta Stodólska strzela dla gości dość szczęśliwą bramkę. Piłka po rykoszecie obrończyni myli bramkarkę z Sianowa i lobem wpada do bramki. Powoli do końca zbliżała się I połowa. W 43 minucie dziewczyny z Piaseczna egzekwują rzut rożny, sianowianki stoją jak zahipnotyzowane wbiega Paulina Należyta strzał z bliska i 0:2 dla gości.

Zaczyna się druga połowa.
Sianowianki niby walczą ale nic im nie wychodzi. Ciąży im balast 2 bramek z pierwszej połowy. W 73 min. tracą jeszcze trzecią bramkę a strzelcem znów Pulina Należyta. Załamane takim obrotem sprawy godzą się z porażką i w 83 minucie po bramce najlepszej na boisku Stodulskiej przegrywają już 0:4. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu sianowianek. Przegrały zasłużenie pomimo, że przeciwnik nie prezentował wysokiej klasy. W opinii trenera Jędrzeja Bieleckiego sianowianki chcąc się utrzymać w I lidze muszą zmienić swoje „psycho”, wziąć się ostro do roboty na treningach, grać z maksymalnym zaangażowaniem i w każdym meczu występować w optymalnym składzie. I tylko wtedy będzie szansa. W przeciwnym razie o punkty i o utrzymanie będzie bardzo ciężko.