piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pogoń II w 1/8 PP
autor: c80W środę odbył się Finał Wojewódzki Pucharu Polski Kobiet. Pogoń II Szczecin, w której składzie wystąpiło wiele zawodniczek z pierwszej drużyny, wysoko bo aż 7:1 pokonała pierwszoligową Olimpię. Do przerwy na boisku numer 2 przy Twardowskiego granatowo - bordowe prowadziły 5:0.
Pierwsza bramka padła w 11 minucie Monika Sinka wrzucała piłkę z narożnika boiska w pole karne. Futbolówka mocno uderzona kierowała się w stronę bramki Olimpii i wpadła za plecy próbującej interweniować Katarzyny Krowiak. Wynik dziesięć minut później podwyższyła Daria Kasperska, która wykończyła akcję Barlage- Z.Sinka.
W 25’ Olimpia próbowała zaskoczyć gospodynie, w pole karne wbiegła Joanna Tokarska jednak obrona Pogoni przerwała tę akcję, a sędzina spotkania nie dopatrzyła się przewinienia.
Osiem minut później Katarzyna Krowiak kolejny raz musiała wyjmować piłkę z siatki, tym razem golkiperkę Olimpii pokonała Zsuzsana Sinka. Następny gol padł po rzucie rożnym, egzekwowanym przez Kasperską, w pole karne dośrodkowuje Zdunek a piłkę głową do bramki kieruje Monika Kaźmierczak.
Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy ponownie w rolach głównych Kasperska- Zdunek, a strzał Z. Sinki paruje na rzut różny Krowiak. Chwilę później Zdunek, kierując piłkę do bramki tuż przy słupku ustala wynik pierwszej połowy.

Po przerwie Olimpijki grały już dużo pewniej i odważniej, co przyniosło efekt w postaci tylko dwóch straconych i jednej strzelonej bramki. W 56 minucie z rzutu wolnego silnie uderzyła Katarzyna Tarnowska, która bez problemu pokonała Anitę Piotrowską.
Kolejne sytuacje stwarzały piłkarki Pogoni Women, ale brakowalo im dokładności. Tak jak wówczas kiedy na dziesięć minut przed końcem spotkania Balcerzak trafiła w słupek. Postrach w szykach obronnych Olimpii siała Kasperska, Zdunek i Sinka. Ostatecznie do bramki rywalek trafiły jeszcze Balcerzak i Zdunek.

Tym samym Pogoń II Women awansowała do 1/8 PP, gdzie zmierzy się z Medykiem Konin.