autor: C80autor: paulinusW pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska przegrała z Rosją 0:2. Całe spotkanie rozegrały obie zawodniczki Pogoni Women: Marlena Kowalik i Jolanta Siwińska. Siwińska obejrzała żółty kartonik.
W pierwszej połowie drużyna bardziej uporządkowaną były Rosjanki. Zaowocowało to golem w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony niepilnowana na długim słupku Elena Morozova trafiła z ok. 5 metrów do bramki.
W reprezentacji Polski najaktywniejsza była Marta Stobba. Mieliśmy jednak problem z przytrzymaniem i rozegraniem piłki w środku pola. Gra opierała się głównie na długiej piłce do Agnieszki Winczo, która przegrywała pojedynki z 4 rosyjskimi obrończyniami.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Polkom ciężko było sforsować dobrze zorganizowaną defensywę Rosjanek. Te z kolei umiejętnie wykorzystywały swoje okazje. W 81 po rzucie rożnym Ekaterina Sochneva wykorzystała niefrasobliwość naszej defensywy i Katarzyna Kiedrzynek po raz drugi musiała wyciągać piłkę z siatki.

Eliminacje Mistrzostw Europy, 21.09.2011 r.
godz. 16:00, Racibórz

Polska - Rosja 0:2 (0:1)