piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Cenny punkt wywalczony u dobrego rywala
Po efektownym zwycięstwie 4:1 tydzień temu nad wiceliderem Orłem Wałcz tym razem piłkarze Sarmaty Dobra zawitali do zajmującej wysokie 5 miejsce i spisującej się bardzo dobrze w tym sezonie Kluczevi Stargard. Po emocjonującym i wyrównanym meczu w którym obu drużynom udało się wypracować dogodne sytuacje bramkowe, widzowie obejrzeli cztery bramki a mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2. Początek meczu należał do zawodników Sarmaty , którym do ok. 30 minuty udało się stworzyć (niestety nie wykorzystane) 1-2 sytuacje na strzelenie bramek. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to znaczna przewaga gospodarzy jednak na przeszkodzie w zdobyciu bramek stanął im rozgrywający bardzo dobry mecz młody bramkarz Sarmaty Marcin Libiszewski.
Oprócz obrony strzałów zawodników Kluczevi, zawodnik ten bardzo skutecznie swoimi podaniami rozpoczynał akcje ofensywne Sarmaty. Od początku drugiej połowy obie drużyny usilnie starały się strzelić bramkę, pierwszej udało się to Kluczevi w 57' gdy Michał Magnuski otrzymał idealne podanie od partnera i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce Sarmaty.

Ale już 61' Wojciech Bonifrowski egzekwując rzut wolny z okolicy prawego narożnika bramki Kluczevi zagrał precyzyjnie do Wojciecha Guźniczaka, który efektownym strzałem głową z ok. 8 m umieścił piłkę w narożniku bramki gospodarzy. W 76' wychodzący na czystą pozycję napastnik Kluczevi został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym przez bramkarza Sarmaty. Wykonawcą podyktowanego przez sędziego rzutu karnego był bramkarz Kluczevi Wojciech Chwieduk i mimo, iż bramkarz Sarmaty wyczuł jego intencje to udało mu się umieścić piłkę w siatce Sarmaty. Prowadząc 2:1 Kluczevia oddała pole Sarmacie i w 84' Radosław Cytowicz silnym strzałem po ziemi zdobył wyrównującego gola a w chwilę później ten sam zawodnik zagrał precyzyjnie do Emiliana Kamińskiego, jednak jego strzał głową został bez problemu obroniony przez bramkarza Kluczevii.

Remisowy wynik 2:2 i punkt zdobyty u wymagającego rywala na jego boisku jest niewątpliwym sukcesem zespołu z Dobrej.

Kluczevia Stargard - Sarmata Dobra 2:2 (0:0)
Bramki dla Kluczevii: Michał Magnuski (57'), Wojciech Chwieduk k. (76'), bramki dla Sarmaty: Wojciech Guźniczak (61'), Radosław Cytowicz (84').

Składy drużyn:
Kluczevia: Wojciech Chwieduk, Grzegorz Magnuski, Michał Magnuski, Seweryn Wrzeszcz, Jarosław Zalas, Radosław Downar, Radosław Surma (85' Emil Guzik), Mariusz Nowicki (56' Paweł Bącler, 90' Damian Odachowski), Krzysztof Śniadek (67' Łukasz Bulik), Piotr Zdzierski, Łukasz Rdzeń,

Sarmata: Marcin Libiszewski, Paweł Załęcki (82' Emilian Kamiński), Damian Padziński (c), Kamil Pacelt, Wojciech Dorsz (77' Arkadiusz Pawłowski), Wojciech Guźniczak, Zdzisław Szwąder (90' Seweryn Wrzesień), Krzysztof Szkup, Piotr Grochulski, Wojciech Bonifrowski , Maciej Gołdyn (58' Radosław Cytowicz).