koszykówka / PLK -
Starcie nr.4 AZS gładko ogrywa Spójnię 93:73
Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze ze Stargardu , którzy po trafieniach Tomasza Stępnia oraz Parzych prowadzili 0:4, ale jak to mówią były to miłe złego początki. Gospodarze turnieju powoli odrabiali straty i po pięciu minutach prowadzili 11:9, a chwilę później przewaga po trójkach Stricklanda oraz kapitana Igora Milicić'a przewaga urosła już do dziesięciu punktów. W pierwszej kwarcie przewaga urosła. Pierwsze 10 minut kończy się prowadzeniem AZSu 27:13. Druga kwarta się wyrównała. AZS kontrolował jednak przebieg spotkania, uzyskując po jednym z trafień JJ Montgomerego dużą przewagę, prowadząc już 36:18.
Po 15 minutach gracze Tomasza Herkta prowadzili 36:22. W końcówce pierwszej połowy gracze Spójni nie pozwolili już odskoczyć akademikom, schodząc na przerwę ze stratą dwunastu punktów 45:33. W trzeciej kwarcie AZS, jeszcze mocniej zaatakował i za sprawą swojego najlepszego strzelca George Reese, który w tych 10 minutach zdobył dziesięć punktów oraz wspierającego go JJ Montomegego, który trafił pięć punktów, powiększyli przewagę do 21 punktów, kończąc kwartę wynikiem 73:52. Czwarta kwarta rozpoczęła się podobnie jak poprzednia AZS powiększał przewagę, która w połowie 4. kwarty przekroczyła 30 punktów. Trener Herkt skorzystał z wychowanka i tym razem wprowadził na boisko niespełna 17-letniego Damiana Kropisza dla którego był to oficjalny debiut. W końcówce na boisko wszedł na pozycję rozgrywającego Robert Gibaszek. Młody rozgrywający mocno przejął się rolą, która niestety wyraźnie go przerosła i poniedziałkowy występ był dla niego wyraźną lekcją pokory. Mimo strat w końcówce meczu, Akademicy pokonali rywali wyraźnie.

AZS Koszalin - Spójnia Stargard Szczeciński: 93:73 (27:13, 18:20, 28:19, 20:21)

AZS Koszalin: George Reese 21, JJ. Montgomery 16, Marshall Strickland 13, Marcin Dutkiewicz 11, Rafał Bigus 10, Marko Lekić 10, Igor Milicić 8, Mateusz Bieg 2, Kamil Łączyński 2, Mateusz Bartosz 0, Robert Gibaszek 0, Damian Kropisz 0

Spójnia Stargard: Adam Parzych 17, Łukasz Bodych 12, Hubert Pabian 11, Tomasz Ochońko 8, Wiktor Grudziński 8, Tomasz Stępień 6, Tomasz Ulchuski 6, Jarosław Kalinowski 3, Arkadiusz Sowański 2, Filip Dylik 0, Mariusz Wójcik 0
źródło: inf. własna