piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Podrażniona Unia wygrywa z Pogonią
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Women w sobotnim meczu o mistrzostwo Ekstraligi Kobiet uległy mistrzowi Polski Unii Racibórz 3:1. Kluczowe dla końcowego wyniku okazało się drugie czterdzieści pięć minut. Szczecinianki praktycznie przez całą drugą połowę grały w przewadze jednej zawodniczki, bowiem w 52. minucie czerwoną kartką ukarana została Patrycja Pożerska. Paradoksalnie to właśnie po stracie Pożerskiej piłkarki z Raciborza spięły się i strzeliły podopiecznym Mariusza Misiury dwie bramki, tym samym udowadniając, że są najlepsza drużyną w Polsce. Szczeciniankom, które wyraźnie osłabły po zmianie stron zabrakło argumentów by przeciwstawić się Unitkom.
To jednak szczecinianki dobrze rozpoczęły spotkanie. Już w szóstej minucie niespodziewanie wyszły na prowadzenie, po dynamicznej akcji Zsuzsany Sinki, która bez problemu minęła obrończynie i posłała piłkę do bramki, strzeżonej przez Darię Antończyk. Pogoń sprawiała dobre wrażenie, choć od początku widać było, że zespół gości gra dokładniej. Antończyk mogła pokonać jeszcze Patrycja Balcerzak, ale posłała futbolówkę obok bramki. Z czasem Unia coraz więcej zyskiwała na boisku i w 43 minucie wyrównała stan meczu. Z bliska Anitę Piotrowską pokonała reprezentantka Gwinei - Chinasa.

Po zmianie stron Unia ruszyła do ataków, ale na posterunku była Piotrowska. W 52 minucie Patrycja Pożerska dała się sprowokować i odpowiedziała na zaczepkę z trybun. Po interwencji bocznej sędziny została ukarana czerwoną kartką. Unitki podrażnione, pokazały na co je stać. Praktycznie zamknęły podopieczne Mariusza Misiury na własnej połowie. Już sześć minut później Natalia Chudzik, która latem przeszła z Medyka Konin głową skierowała piłkę do siatki. W 64 minucie na listę strzelczyń wpisała się Agata Tarczyńska, która przelobowała szczecińską bramkarkę.
Pięć minut później Tarczyńska znalazła się sam na sam z Piotrowską, ale tym razem przytomna interwencja szczecinianki uchroniła zespół od straty bramki.

Udany debiut w roli pierwszego szkoleniowca Unii zaliczył Andrzej Jasiński, ale jego zawodniczki narzekały na zmęczenie po turnieju eliminacji Ligi Mistrzyń. Pogoń za tydzień zagra w Katowicach i tam będzie walczyć o komplet punktów.

Pogoń Szczecin Women - Unia Racibórz 1:3 (1:1)

1:0 - 6' - Zsuzsana Sinka
1:1 - 43' - Chinasa Gloria
1:2 - 58' Natalia Chudzik
1:3 - 65' Agata Tarczyńska

Żółta kartka: Iva Landeka
Czerwona kartka: Patrycja Pożerska

Sędziowała: Katarzyna Lisiecka (Wielkopolski ZPN)

Pogoń Women: Anita Piotrowska - Monika Kaźmierczak, Jolanta Siwińska, Marlena Kowalik, Anna Proposina - Daria Kasperska (61’ Emilia Zdunek), Joanna Pałaszewska, Kasia Barlewicz, Monika Sinka (90’ Joanna Preś) - Zsuzsana Sinka (90’ Jolanta Kowalik), Patrycja Balcerzak (71’ Mariola Żyła).

Unia Racibórz: Daria Antończyk - Hanna Konsek, Marta Mika, Alicja Pawlak - Ivana Bojdova (67’ Leśnik), Iva Landeka (80’ Sosnowska), Anna Żelazko, Patrycja Pożerska, Natalia Chudzik - Okoro Chinasa Gloria (83’ Balog), Agata Tarczyńska (81’ Wiśniewska).