piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria S.P.2 Sianów przegrała - trener zadowolony
autor: Paulina KlimkaPomimo porażki 0:3 w Gdyni trener sianowskiego zespołu nie rozpaczał i w sumie był zadowolony z gry swojego zespołu. W świetle beznadziejnych i bardzo krótkich przygotowań do rozgrywek I ligi Kobiet wynik ten jak stwierdził trener Jędrzej Bielecki i tak jest przyzwoity. Sianowianki nie dość, że dopiero 2 tygodnie przed rozgrywkami rozpoczęły regularne treningi to pojechały na mecz nie przygotowane motorycznie i osłabione brakiem kilku podstawowych zawodniczek: Natalii Żebryk, Pauli Szawurskiej, Emilii Hubki, Eweliny Gudan.
Pierwsza połowa meczu w wykonaniu zawodniczek z Sianowa była bardzo dobra. Straciły w niej tylko jedną bramkę i to po błędzie bramkarki, która źle wybiła piłkę wprost pod nogi napastniczki z Gdyni. Było to w 30 min. a szczęśliwą strzelczynią była Marta Cichosz. Pierwsza połowa powinna zakończyć się remisem, ale z bliska do bramki gdynianek po pięknym podaniu Marleny Kryściak nie trafiła Justyna Siwik.

Druga połowa zaczęła się dla sianowianek bardzo źle, bo straciły drugą bramkę już w 47 min. Sianowska bramkarka wypuściła po silnym strzale piłkę a dobiła ponownie Marta Cichosz. Zabrakło asekuracji ze strony obrończyń. Dwa błędy bramkarki i dwa gole. Załamane i słabe kondycyjnie sianowianki oddały pole gdyniankom i w 77 min. po pięknym strzale Honoraty Mostowej zrobiło się 0:3. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale bardzo dobrze broniła sianowska bramkarka albo napastniczki z Gdyni marnowały dogodne sytuacje. Trenerzy sianowskiego zespołu są pewni, że gdyby ich dziewczyny były w dobrej formie fizycznej to na pewno tego meczu by nie przegrały. Niestety część dziewczyny całe lato pracuje nad morzem i stąd między innymi kłopoty z kondycją. Niestety sianowianki nie mogą liczyć na stypendia, więc zmuszone są pracować. Pomimo to piłkarki Victorii S.P.2 zagrały bardzo ambitnie i stworzyły kilka naprawdę bardzo dobrych sytuacji strzeleckich po których powinny paść bramki. (min. Justyna Siwik w 68 min. była sam na sam z bramkarką z Gdyni). Bardzo dobry mecz zagrała Malwina Grzelak i do przerwy Karolina Zakrzewska (zabrakło kondycji - wcześniej cały tydzień była chora na grypę żołądkową). Pozostałe dziewczyny też nie zawiodły, ale o wyniku zadecydowało nieodpowiednie przygotowanie fizyczne zespołu sianowskiego. Dziewczyny mają umiejętności, ale muszą to poprzeć pracą i będzie dobrze. Gdyby można było dziewczynom załatwić stypendia sportowe to nie musiałyby w lato dorabiać i wyniki byłyby o wiele lepsze.

Bramki : Marta Cichosz - 2 ( 30 i 47) oraz Honorata Mostowa - 77min.