siatkówka / plażówka
siatkówka / plażówka -
Sobczak i Janiak wygrywają w Ustroniu Morskim
Zwycięstwem pary Sebastian Sobczak, Piotr Janiak zakończył się trzeci turniej z cyklu Beach Ball Tour 2011. W finale pokonali oni parę Dawid Popek, Tomasz Wieczorek. Na najniższym stopniu podium, trzeci raz z rzędu uplasowała się para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a mecze niedzielne były bardzo emocjonujące.
W zmiennych warunkach przyszło rywalizować zawodnikom w najważniejszych meczach Beach Ball Tour 2011 w Ustroniu Morskim. Spotkania półfinałowe rozgrywane były w deszczu, natomiast spotkanie o pierwsze miejsce przy słonecznej pogodzie. W tych zmiennych warunkach najlepiej radzili sobie zawodnicy Uniwersytetu Łódzkiego Sebastian Sobczak, Piotr Janiak. Mimo trzech spotkań rozgrywanych w niedzielę potrafili pokonać wszystkich przeciwników i zdobyć upragnione pierwsze miejsce. Znakomicie prezentujący się duet, pierwszy raz zwyciężył w tegorocznym cyklu Beach Ball Tour 2011.
W meczu półfinałowym pokonali parę Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, która uznawana była za faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Wspaniały występ pozwolił im na udział w finale gdzie czekała na nich para Dawid Popek, Tomasz Wieczorek. Zawodnicy Ci w emocjonującym spotkaniu pokonali w dwóch setach niepokonaną jak do tej pory parę Dominik Witczak, Grzegorz Klimek. Finał dostarczył wielu emocji. Bardzo dobrze zaczęła para reprezentująca Uniwersytet Łódzki Sobczak i Janiak, ale wspaniałe bloki Tomka Wieczorka i efektowne obrony Dawida Popka sprawiły, że ta para wyrównała. Końcówka seta należała jednak do łodzian i to oni objęli prowadzenie w meczu. Drugi set był równie emocjonujący a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Końcówkę lepiej rozegrali Sobczak z Janiakiem i to oni unieśli ręcę w górze w geście triumfu po ostatniej piłce.
W meczu o trzecie miejsce, zwyciężyła para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, która pokonała niepokonany do tej pory duet Grzegorz Klimek, Dominik Witczak w dwóch setach.

Turniej Beach Ball Tour 2011 w Ustroniu Morskim stał na bardzo wysokim poziomie, a mecze niedzielne były bardzo emocjonujące. Wszystkie pary zasłużyły na słowa uznania za stworzenie niesamowitych spektakli na plaży. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej mężczyzn przenoszą się za tydzień do Kołobrzegu, gdzie zmierzą się w ostatnim turnieju eliminacyjnym przed wielkim finałem, który odbędzie się w terminie 19-21 sierpnia w Niechorzu.

Klasyfikacja Beach Ball Tour 2011 w Ustroniu Morskim:
1. Sobczak Sebastian / Janiak Piotr (Uniwersytet Łódzki)
2. Popek Dawid / Wieczorek Tomasz (UKS Jastarnia, McDonalds)
3. Kantor Piotr / Łosiak Bartosz (SMS Łódź)
4. Klimek Grzegorz / Witczak Dominik (Brenntag Polska, Zakłady Chemiczne Police)
5-6. Kaczmarek Łukasz / Kaczmarek Sebastian (Polon Krotoszyn), Bernyś Michał / Księżarek Bartosz (MOSIR Kędzierzyn Koźle ACK Auto Części Agrocom Rzędowice)
źródło: sportmm.com