piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Raport z przygotowań Masovii
autor: tasiOd ponad tygodnia trwają przygotowania Masovii Maszewo do nowego sezonu. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Rasta trenują na własnym obiekcie dwa razy w tygodniu rozgrywając oprócz tego mecze sparingowe. W dotychczas rozegranych trzech meczach sparingowych maszewiacy zaprezentowali sie w zmiennej formie. W pierwszym meczu z występującym w A klasie Pomorzaninem Przybiernów Masovia wyraźnie uległa 0:5. Mimo iż przeciwnik dysponuje mocną kadrą z zawodnikami z przeszłością I, III i IV ligową to i tak taka porażka maszewiakom nie powinna sie przytrafić.
W drugim spotkaniu mimo wyraźniej przewagi w pierwszej połowie i prowadzenia z Promieniem Mosty spotkanie po 90 minutach zakończyło sie remisem 2:2. Bramki dla Masovii w tym meczu zdobyli: Krystian Buczma oraz Bartosz Stefański.
Wreszczcie w sobotnim spotkaniu Masovia wyraźnie pokonała beniaminka Klasy Okręgowej -Północ Vielgovię Szczecin 6:1. Mimo iż do przerwy był remis 1:1 to w drugiej połowie dominacja maszewiaków nie podlegała dyskusji. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się: Bartosz Stefański i Bartosz Nicpoń po 2, Marek Osesik oraz Daniel Okrasiński.

W treningach pierwszego zespołu uczestniczy każdorazowo od 15 do 18 zawodników. Na chwilę obecną w porównaniu z poprzednią rundą w maszewskiej drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy zgłosili chęć gry w barwach zielono-czerwonych:
Jan Rokoszewski (1993)- LWJ Błękitni Stargard
Lucjan Karaściuk (1993)- LWJ Błękitni Stargard (obecnie za granicą)
Łuczak Adam (1992)- Pomorzanin Nowogard
Daniel Okrasiński (1992), Adrian Ryczkowski (1992) - drużyna juniorów
Przemysław Kozakowski (1988) i Zygmunt Klotz (1990) - powrót z wypożyczenia
Bartosz Nicpoń (1989) i Marcin Borek (1990) - wznowili treningi.
O przydatności tych zawodników do zespołu oraz formalnych transferach poinformujemy w późniejszym terminie.
Jeśli chodzi o ubytki to na dzień dzisiejszy z zespołem definitywnie pożegnał się Kamil Młynarczyk któremu za wieloletnie reprezentowanie barw Masovii serdecznie dziękujemy. Na dzień dzisiejszy nie jest nam znany klub w którym będzie on występował w nowym sezonie. Jak do tej pory w treningach nie uczestniczą także tacy zawodnicy jak: Bartłomiej Głowacki, Sławomir Chomont, Krzysztof Siemaszko oraz Michał Ślęzak, który zgłosił chęć odejścia do Iny Goleniów. Przyszłość pozostałych trzech zawodników w maszewskim zespole na dzień dzisiejszy nie jest nam znana.
źródło: masovia.net/kichu