inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Lewandowski złoty wśród wojskowych
autor: pakiserByły zawodnik Ósemki Police a obecnie Zawiszy Bydgoszcz Marcin Lewandowski zdobył złoty medal V Światowych Igrzysk Wojskowych CISM w biegu na 800 m.
W Rio de Janeiro Polak pokonał m.in. mistrza świata z 2009 roku na 1500 m i brązowego medalistę na 800 m - Yusufa Kamela. Wynik Lewandowskiego: 1:45.77. Mariusz pierwsze 400 metrów poprowadził w czasie 52.51, a na drugim okrążeniu nie dał rywalom żadnych szans pewnie prowadząc do samego końca.
Debiut szeregowego Marcina Lewandowskiego na wojskowych igrzyskach wypadł okazale - spokojny bieg w eliminacjach, pewne zwycięstwo w półfinale, a na koniec złoty medal zdobyty w pięknym stylu. W finałowym biegu reprezentantowi SL WKS Zawisza Bydgoszcz zabrakło zaledwie 14 setnych sekundy do poprawienia rekordu igrzysk wojskowych ustanowionego 16 lat temu przez Kenijczyka Philipa Kibitoka (1:45.63).

Dopiero piąte miejsce zajął brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata, reprezentant Bahrajnu, Yusuf Kamel, który spośród stawki finalistów legitymował się najlepszym rekordem życiowym. Jako ciekawostkę warto podać, że drugi na mecie Kenijczyk Jackson Kivuva to 'zając', który roku temu podczas meetingu w Rieti rozprowadzał Davidowi Rudishy bieg na rekord świata.