inne / żeglarstwo
inne / żeglarstwo -
Trzecie miejsce Ludwińskiego
Trwają regaty Gdynia Sailing Days. Wśród pierwszych triumfatorów imprezy znalazł się Kacper Ludwiński (JKCŻ Szczecin), który uplasował się na trzecim miejscu w Pucharze Trenerów w klasie Optymist. Zwyciężył Mikołaj Staniul (YKP Gdynia). Klasyfikacja wśród 100 zawodników i 48 zawodniczek została ustalona po rozegraniu w trzydniowych regatach dziewięciu wyścigów. Dekoracja najlepszych dziesięciu w klasyfikacji generalnej oraz sześciu dziewczynek odbyła się na scenie, która na czas Gdynia Sailing Days stanęła na plaży, przy Cafe Contrast. Dekoracji dokonali Jerzy Eliasz, dyrektor departamentu sportu wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, sędzia główny regat, Barbara Grabarz oraz trener YKP, Dariusz Dołęga. Triumfator otrzymał żagiel ufundowany przez Mariusza Juszczaka, dla pozostałych były puchary. Ponadto wśród wszystkich uczestników regat rozlosowano dwa rowery.
Od poniedziałku wystartują drugie z pięciu regat, które wchodzą w skład dwunastej edycji Gdynia Sailing Days. W ramach Pucharu Miasta Gdyni rywalizować będą żeglarki i żeglarze w klasach: Laser, Laser Radial, Laser 4.7 i Europa.