inne / football amerykański
inne / football amerykański -
Mustangi popędziły w końcówce
autor: /meW rozegranym w sobotę, 25 czerwca meczu trzeciej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II) Mustangi Płock pokonały Husarię Szczecin 25:6. Dla gospodarzy meczu było to trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Husaria musiała po raz drugi uznać wyższość rywali w sezonie 2011.
Faworyzowani płocczanie zostali tego dnia zaskoczeni znakomitą postawą obronną szczecinian. W pierwszej i drugiej kwarcie kibice obserwowali głównie krótkie serie ofensywne, który po trzech, nieprzynoszących pierwszych prób zagraniach, kończyły się odkopnięciem piłki. Goście mieli podobne problemy ze sforsowaniem szyków obronnych Mustangów. Znakomicie dysponowana linia defensywna płocczan wywierała dużą presję na rozgrywającym rywali, a w akcie biegowe zabijała w zarodku.
Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć punktów. W trzeciej kwarcie na prowadzenie wyszli gospodarze po ładnym biegu Łukasza Pietrzaka. To jednak dopiero w czwartej kwarcie płocczanie rozwiązali worek z punktami. Kolejny touchdown Pietrzaka zwiększył prowadzenie gospodarzy do 12 punktów. Tuż po tej akcji skutecznie odpowiedzieli goście, dzięki pięknej, 90-jardowej akcji powrotnej po wykopie Marcina Kaima. W całym spotkaniu formacja specjalna przyjezdnych bez zarzutu wywiązywała się ze swoich obowiązków.

Po trzech ciężkich kwartach defensywa szczecinian opadła z sił czego efektem były kolejne dwa przyłożenia gospodarzy. Biegowy touchdown Siudzińskiego i podaniowym Złoteńki pozwoliły Mustangom odnieść zasłużone, acz okupione wielkim wysiłkiem zwycięstwo - 25:6. - Spodziewaliśmy, że postawią nam ciężkie warunki. To bardzo dobra, wybiegana drużyna. Szkoda, że wszystko praktycznie rozegrało się w jednej kwarcie. Cieszę się, że mamy takiego zawodnika jak Marcin Kaim, który potrafi zdobyć przyłożenie, kiedy tego potrzebujemy. Myślę, że ten zawodnik ma przyszłość w lidze - powiedział po meczu Przemysław Kazaniecki, prezes Husarii Szczecin.

Mustangs Płock - Husaria Szczecin 25:6
(0:0, 0:0, 6:0, 19:6)

III kwarta
6:0 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 15-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
13:0 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)
13:6 przyłożenie Marcina Kaima po 90-jardowej akcji powrotnej po wykopie
19:6 przyłożenie Krzysztofa Siudzińskiego po 12-jardowej akcji biegowej
25:6 przyłożenie Tomasza Złoteńkiego po 12-jardowej akcji po podaniu Macieja Łebkowskiego
źródło: plfa.pl