piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria przegrywa w Bydgoszczy
autor: Paulina KlimkaOstatnio w zespole Victorii S.P.2 Sianów stało się modne, że na mecze I ligi kobiet ekipa Victorii S.P.2 bez względu czy mecz gra u siebie, czy na wyjeździe to brak zawsze kilku podstawowych zawodniczek. Tym razem sianowianki jechały na mecz do niedawnego lidera a obecnie wicelidera tabeli I ligi kobiet zespołu KKP Max Sprint Bydgoszcz, zespołu mającego jeszcze realne szanse awansu do ekstraligi. Musiał spełnić tylko jeden warunek wygrać z zespołem z Sianowa i swój ostatni mecz ligowy w Głogówku z Rolnikiem. Jest to całkiem możliwe, bo Bydgoszcz dysponuje dobrą ekipą piłkarek. Występuje tam min.była zawodniczka z Sianowa Oliwia Krauze. W składzie Victorii S.P.2 z  zabrakło: Emilii Hubki, Eweliny Gudan, Ewy Augustyn, Pauli Szawurskiej, Alicji Dzienis, Katarzyny Maślak.
Pomimo to trenerzy ekipy sianowskiej Jędrzej Bielecki, Mieczysław Berć i kierownik zespołu Jacenty Życiński nie załamali rąk, zabrali na mecz kilka młodszych zawodniczek i pojechali na  mecz do Bydgoszczy po korzystny wynik. Niestety nie udało się i zespól z Sianowa przegrał 0:3.

Początek meczu był bardzo wyrównany, nie było widać żadnej różnicy w grze obu zespołów a przecież piłkarki z Bydgoszczy walczyły o awans do ekstraligi. W 24 minucie meczu dobrze grające sianowianki straciły bramkę a strzelcem jej dla zespołu z Bydgoszczy była … Malwina Grzelak, która główką przelobowała wychodzącą z bramki bramkarkę Natalię Żebryk. Już pięć minut później Victoria S.P.2 mogła wyrównać, niestety Justyna Siwik będąc sam na sam z bramkarką z Bydgoszczy strzeliła obok słupka. A była to doskonała okazja do wyrównania stanu meczu tym bardziej, że Justyna miała blisko siebie dobrze ustawioną Marlenę Kryściak. W doliczonym czasie pierwszej połowy Bydgoszczanki miały wziętego z kapelusza karnego, ale nie trafiły do bramki. Była to bardzo dobra połowa w wykonaniu ekipy z Sianowa.

Niestety druga była już słabsza, zabrakło kondycji, dobrej bramkarki i lepszych zawodniczek na zmianę. W 58 minucie sianowskiej bramkarce wylatuje z rąk piłka i bydgoszczanka Natalia Makowska strzela drugiego gola . Od tej pory uwidacznia się przewaga zespołu z Bydgoszczy, który teraz gra swobodniej i z większym polotem. W 84 minucie Karolina Pancek strzela w poprzeczkę a w  85 minucie dalekim strzałem z 35 metrów Natalia Sieradzka pokonuje za bardzo wysuniętą do przodu bramkarkę z Sianowa i ustala wynik meczu na 3:0. W zespole z Sianowa udanie zadebiutowała piętnastolatka Paulina Brzozowska.

KKP MAX-Sprint: Granowska - Wolska, Daleszczyk, Arbuz (46’ Krauze), Pawłowska - Kutnik, Kryszak (46’ Sass), Sieradzka, Makowska - Siekierska (83’ Pancek), Krychowiak

Victoria S.P.2: Natalia Żebryk, Adrianna Saganowska, Malwina Grzelak, Karolina Zakrzewska, Katarzyna Maślak (53 Klaudia Saganowska), Marika Krupska (70 Natalia Kopernacka), Paulina Brzozowska (65 Wiktoria Cieplak), Katarzyna Wachowska, Justyna Siwik, Marlena Kryściak, Paulina Trzeciak.

źródło: Jędrzej Bielecki