Ciężki bój Dębu w Rumi
Już w najbliższą sobotę (28.05.2011r.) o godz.15.00 na stadionie w Rumi piłkarze Dębu Dębno rozegrają kolejne ligowe spotkanie.Wystąpią jako goście w meczu z rumskim Orkanem. Spotkanie zapowiada się interesująco mimo iż zarówno Orkan jak i Dąb grają już praktycznie o przysłowiową 'pietruszkę'. Po 26 kolejkach III ligi zespół z Rumi zdobył 41 punktów (trzecie miejsce w ligowej tabeli) natomiast Dąb o dwa oczka mniej (szósta lokata).

Orkan Rumia jak do tej pory jest najskuteczniejszym zespołem III ligi Bałtyckiej gdyż w 26 spotkaniach strzelił aż 46 goli tracąc przy tym 30 bramek.

W ostatniej kolejce, gracze Orkana przegrali nieoczekiwanie w Słupsku z tamtejszym Gryfem, który cały czas broni się przed spadkiem z III ligi Bałtyckiej. Gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, a gola dla słupskiego zespołu strzelił Wojciech Sterczewski. Kilkanaście minut później piłkarze z Rumi zdołali wyrównać, a piłkę do własnej bramki skierował Adam Prusaczyk. Ostateczne słowo należało jednak do Gryfa, który 68. minucie za sprawą gola Tomasza Piekarskiego zapewnił sobie ważne trzy punkty. Na chwilę obecną najskuteczniejszym piłkarzem Orkana jest Michał Smarzyński, który w tym sezonie strzelił dziesięć bramek. O jedno trafienie mniej ma natomiast doświadczony Dawid Banaczek. Skutecznym graczem jest również Przemysław Kazimierczak, który zdobył siedem goli.

Tymczasem piłkarze Dębu Dębno po ostatnim zwycięstwie nad Energetykiem Gryfino (1:0), zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli.Bilans bramkowy nie prezentuje się już jednak tak dobrze jak Orkana - 22 strzelone przy 26 straconych golach.

Zawody poprowadzi sędzia Przemysław Bzowski z Gdańska który(tu ciekawostka) nie sędziował jeszcze w tym sezonie w meczach Dębu i Orkana.