piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Nadal w grze o brąz, odrabiają straty
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Women musiały wygrać i choć minimalnie, ale wygrały sobotnie spotkanie z FC Katowice. Nie zawiodła też Unia Racibórz, która wysoko 5:2 pokonała AZS Wrocław, co oznacza, że szczecinianki dalej są w grze o brązowy medal i przybliżyły się do wrocławianek.
Zwycięstwo nad katowiczankami nie przyszło jednak łatwo. Podopieczne Mariusza Misiury stwarzały wiele sytuacji, ale brakowało im zimnej krwi pod bramką rywalek i nie potrafiły pokonać niskiej golkiperki gości.
Pierwsze pół godziny to zdecydowana dominacja gospodyń, które praktycznie nie schodziły z połowy ekipy z Katowic. W 30 minucie Daria Kasperska zagrała do Joli Siwińskiej, która z bliskiej odległości posłała piłkę obok słupka. Chwilę później szczecinianki rozgrywały rzut rożny, ale strzał Anity Piotrowskiej został zablokowany przez obronę gości. W 34 minucie granatowo - bordowe miały kolejną wyśmienitą sytuację. Tym razem Barlewicz posłała piłkę w pole karne, dopadła do niej Kasperska, ale jej strzał głową został wybity przez golkiperkę z Katowic. Piłkę zmierzającą do pustej bramki po dobitce Siwińskiej zablokowała jedna z obrończyń. Goście najlepszą sytuację mieli w 36 minucie, kiedy futbolówka o strzale Karoliny Bochry z dalszej odległości zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Na chwilę przed końcem pierwszej odsłony ponownie katowiczanki wyprowadziły groźną kontrę, ale tym razem piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Tuż po przerwie kolejną szansę miała Jola Siwińska, reprezentantka Polski odebrała piłkę rywalką na wysokości pola karnego i pomknęła do przodu. Niestety i tym razem ostatecznie futbolówka minęła słupek. Chwilę później kolejna szansa, ale na przeszkodzie staje katowicka obrona. W końcu w 49 minucie piłkarki szczecińskiego klubu przełamały fatum ciążące na nich od początku spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkowywała Daria Kasperska, najwyżej w polu karny wyskoczyła Agnieszka Szybińska, która głową skierowała piłkę do siatki. W 53 minucie błąd nie mającej zbyt wiele do roboty w tym meczu Anny Szymańskiej mogły wykorzystać katowiczanki, ale na posterunku znalazła się Anita Piotrowska, która zażegnała niebezpieczeństwo. Do końca spotkania szczecinianki prowadziły grę i stworzyły jeszcze kilka sytuacji. W końcowych minutach doszło do starcia między Darią Kasperską a zawodniczkami z Katowic. Kasperska ruszyła z pomocą notorycznie faulowanej Nataly Barlage, z odsieczą pobiegła także kapitan zespołu Katarzyna Barlewicz. Skończyło się na żółtych kartkach dla Kasperskiej i katowiczanki. W 90 minucie żółtym kartonikiem została ukarana także Patrycja Balcerzak, która chwilę wcześniej popisała się silnym strzałem z dystansu. Tym samym Balcerzak będzie pauzowała w kolejnym meczu.