inne / football amerykański
inne / football amerykański -
Inauguracyjna porażka Husarii
autor: maggiW meczu pierwszej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II) Husaria przegrała z Warsaw Spartans 12:33.
Jako pierwsi piłkę odbierali gospodarze. Jednak już po chwili to goście zdobyli pierwsze punkty. W pierwszej akcji ofensywnej Spartanie wywarli presję na rozgrywającym Husarzy Leszku Ankutowiczu. Ten, uderzony, podał nieprecyzyjnie i piłkę przechwycił Łukasz Węgliński. Prezent od rywali zamienił na touchdown. Chwilę później goście zadali kolejny cios. Precyzyjne podanie na przyłożenie zamienił Jakub Stupałkowski i zespół ze stolicy prowadził 13:0. Mimo nieudanego początku meczu gospodarze nie zamierzali złożyć broni. Dwa przyłożenia po podaniach Ankutowicza spowodowały, że Husarze przegrywali raptem jednym punktem. Jeszcze przed przerwą prowadzenie warszawian, po akcji biegowej, powiększył Maciej Pobudkiewicz.
Po wyrównanej pierwszej połowie, druga przebiegała pod dyktando gości. W trzeciej kwarcie dominowały formacje defensywne obu drużyn. W czwartej odsłonie Spartanie zdobyli kolejne dwa przyłożenia i zasłużenie wywieźli zwycięstwo ze Szczecina. - Spartanie to mocna i doświadczona drużyna. Spodziewaliśmy się, że goście z Warszawy postawią nam dziś trudne warunki. Wbrew wynikowi był to jednak dosyć wyrównany mecz - skomentował spotkanie Przemysław Kazaniecki, generalny menadżer Husarii Szczecin. - Należy pamiętać, że dzisiejsza drużyna to inna Husaria, niż ta, która w latach 2008 i 2009 walczyła w pierwszej lidze. Nasz liczny skład zbudowany jest prawie od zera i myślę, że praca, którą wkładają trenerzy zaprocentuje już w najbliższych meczach - dodał Kazaniecki.

W ekipie Husarii wyróżnili się skrzydłowy Marcin Kaim i tight end Piotr Krakowski. Obaj wielokrotnie łapali podania od swojego rozgrywającego. Filarem obrony był Piotr Roszak.

Następny mecz ligowy Husaria rozegra 4 czerwca. Tego dnia szczecinianie podejmą 1.KFA Fireballs Wielkopolska.

Husaria Szczecin - Warsaw Spartans 12:33
(6:13, 6:6, 0:0, 0:14)

I kwarta
0:6 przyłożenie Łukasza Węglińskiego po 7-jardowej akcji powrotnej po przechwycie
0:13 przyłożenie Jakuba Stupałkowskiego po 18-jardowej akcji po podaniu J Stuarta Lunda (podwyższenie za jeden punkt Dariusz Marczak)
6:13 przyłożenie Marcina Kaima po 35-jardowej akcji po podaniu Leszka Ankutowicza

II kwarta
12:13 przyłożenie Piotra Krakowskiego po 6-jardowej akcji po podaniu Leszka Ankutowicza
12:19 przyłożenie Macieja Pobudkiewicza po 3-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
12:26 przyłożenie Artura Makary po 21-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dariusz Marczak)
12:33 przyłożenie Marcina Szczepańskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dariusz Marczak)
źródło: plfa.pl / własne