piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pogoń Women po raz trzeci w finale Pucharu Polski!
autor: paulinusPo raz trzeci z rzędu piłkarki Pogoni Women zagrają w finale Pucharu Polski. Ich rywalkami podobnie jak w ubiegłym roku będą Mistrzynie Polski - Unia Racibórz, które wyeliminowały AZS PWSZ Biała Podlaska (4:0). Szczecinianki, które w rundzie wiosennej nie radzą sobie zbyt dobrze w rozgrywkach ligowych w półfinale PP niespodziewanie pokonały faworyzowany zespół wrocławskiego AZS-u. Do przerwy podopieczne Mariusza Misiury przegrywały 0:1 po bramce Agaty Tarczyńskiej. W 85 minucie stan meczu wyrównała Nataly Barlage. W dogrywce wynik ustaliła Aneta Legeć, która głową skierowała piłkę do bramki po rzucie rożnym.
Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany w połowie czerwca w Kutnie.
Jeszcze na kilka minut przed rozegraniem tego pojedynku nie było pewne czy się on odbędzie. We Wrocławiu wiosna sprawiła niemiłą niespodziankę. Na murawie leżała kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Dodatkowo wiał zimny wiatr i nieustanie sypało śniegiem z deszczem. Po naradzie sędziny głównej z obserwatorem postanowiono jednak, że pojedynek półfinałowy zostanie rozegrany.

Początkowo lepiej z panującymi warunkami radziły sobie akademiczki, które tego dnia wystąpiły w bardzo okrojonym składzie. Na pierwsze zagrożenie pod bramką szczecinianek trzeba było czekać aż do 16 minuty. Wówczas Justyna Nazarczyk zdecydowała się na strzał z 35 metrów po którym piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Annę Szymańską. W odpowiedzi Jolanta Siwińska również uderzała z dystansu ale bez problemów piłkę złapała Adżelika Dąbek. Wrocławianki w 33 minucie objęły prowadzenie. Justyna Nazarczyk długim podaniem zza plecy obrończyń obdarzyła Agatę Tarczyńską, która nie zwykła marnować takich sytuacji i w sytuacji sam na sam z Szymańską posłała piłkę do bramki Pogoni. Niestety chwilę później Agata musiała opuścić murawę z powodu kontuzji, a w jej miejscu pojawiła się debiutująca w rozgrywkach pucharowych Patrycja Kamińska. Od tego też momentu szczecinianki przejęły inicjatywę na murawie, a akademiczki ograniczały się do defensywy i kontrataków. W 37 minucie szczecinianki były bliskie wyrównania. Jolanta Siwińska obdarzyła doskonałym podaniem Nataly Barlage, a ta z ostrego kąta próbowała pokonać wybiegającą z bramki Andżelikę Dąbek. Na szczęście akademiczek górą z tego pojedynku wyszła golkiperka AZS-u. Po pierwszej połowie AZS prowadził zatem 1-0.

Druga połowa to zdecydowana przewaga przyjezdnych. W 65 minucie szczecinianki powinny wręcz doprowadzić do wyrównania. Nataly Barlage podała do środka boiska do niepilnowanej Siwińskiej, która oddała strzał po którym futbolówka odbiła się od słupka i trafiła ponownie pod nogi Barlage, która bez namysłu uderzyła wprost w ręce Dąbek. Kolejne minuty upływały, doświadczenie akademiczek brało górę. Podopieczne Mariusza Kowalskiego w końcówce spotkania mogły nawet zdobyć drugą bramkę. W 84 minucie Sofia Gonzalez dośrodkowała w pole karne do Bezdzieckiej, ta uderzyła wprost w Szymańską, do piłki doskoczyła Kamińska jednak futbolówkę na róg sparowała bramkarka Pogoni. Minutę później na strzał z dystansu zdecydowała się Nazarczyk ale był on niecelny. Chwilę później szczeciniankom udało się wyrównać. Patrycja Balcerzak obdarzyła doskonałym podaniem Nataly Barlage, która z 10 metrów pod poprzeczką umieściła piłkę w bramce. Po regulaminowym czasie gry był remis 1-1 i należało rozegrać dogrywkę. W tej lepsze okazały się piłkarki Pogoni, które w 99 minucie wykonywały rzut rożny. Piłkę dośrodkowała Katarzyna Barlewicz, a do futbolówki najwyżej wyskoczyła Aneta Legęć i ustaliła wynik spotkania.