piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Eliminacje MP Juniorek Mł: Victoria i Olimpia z awansem
We wtorek w Luzinie (woj. Pomorskie) odbyły się rozgrywki strefowe (1/4 finału) Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W turnieju wzięły udział zespoły z województwa Zachodniopomorskiego (Olimpia Szczecin i Victoria Sianów), oraz Pomorskiego (Sztorm Gdynia i Checz Gdynia). Mecze rozgrywano 2x20 min. W pierwszym meczu Olimpia zmierzyła się z aktualnym Mistrzem Polski juniorek młodszych Sztormem Gdynia i… trzeba przyznać, że był to najlepszy mecz w ich wykonaniu. Po dwóch bramkach Kamili Lewczuk Olimpia zwyciężyła 2:0. Równolegle na drugim boisku Victoria pokonała 6:0 Checz.
W drugiej kolejce Olimpia męczyła się długo z Checzem, przegrywając do 30 minuty 0:1. W 32 i 33 minucie dwukrotnie ponownie Kamila Lewczuk zdobyła dwie bramki. Przy zwycięstwie Victorii ze Sztormem 4:1 przed ostatnią kolejką wiadomo było, że do dalszych gier awansowały Olimpia i Victoria. W ostatnim mecz sianowianki pokonały szczeciński zespół 2:0, a Sztorm zwyciężył Checz 2:1. Tym samym nasz zespół awansował do najlepszej 16 w Polsce.

Kolejny turniej już 14/15 maja, a o awans do najlepszej ósemki zagrają Olimpia Szczecin, Victoria Sianów (zagrają ze sobą w pierwszym meczu), Medyk Konin, oraz zespół z Wolsztyna.

Olimpia Szczecin - Sztorm Gdynia 2:0 (Lewczukx2)
Victoria Sianów - Checz Gdynia 6:0 (Justyna Krzywak -3, Adrianna Czerwińska-1, Marika Krupska-1 i samobójcza)
Olimpia Szczecin - Checz Gdynia 2:1 (Lewczukx2)
Victoria Sianów - Sztorm Gdynia 4:1B (Adrianna Saganowska, Justyna Krzywak, Marika Krupska i Adrianna Czerwińska)
Olimpia Szczecin - Victoria Sianów 0:2 (Justyna Krzywak x2)
Sztorm Gdynia - Checz Gdynia 2:1

Victoria Sianów: Kornela Kujawska, Marika Krupska, Adrianna Saganowska, Natalia Kopernacka, Sandra Wiśniewska, Paulina Brzozowska, Karolina Wieczorek, Wiktoria Cieplak, Adrianna Czerwińska, Klaudia Łysek, Justyna Krzywak, Magda Banaszkiewicz, Kujawska Pamela, Anita Skowrońska i Martyna Stępień. Kierownikiem zespołu był Zbyszek Skowroński .

Olimpia: Dorociak, Downarowicz, Witaszek, Sochacka, Wojcieszek, Myrcha, Milkowska, Jabłońska, Lewczuk, Szymańska, Zborowska, Kołodziej, Kita, Gładysz, Kijewska, Peszko, Michalska, Okoniewska.
źródło: mksolimpia.szczecin.pl/Jędrzej Bielecki