piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zasłużone zwycięstwo Olimpii
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin zasłużenie pokonały na własnym stadionie Victorię Sianów 2:0. Podopieczne trenerów Wróblewskiego i Buryty od początku przeważały i powinny były wygrać znacznie wyżej, jednak zabrakło skuteczności. Kilkukrotnie na drodze piłki bitej przez gospodynie stawały elementy bramki w postaci spojenia, bądź poprzeczki. Sianowianki ograniczały się do sporadycznych, aczkolwiek groźnych kontr. Na posterunku była jednak defensywa Olimpii, a w bramce pewnie broniła Beata Watychowicz.
Już po dziesięciu minutach gospodynie objęły prowadzenie. Natalia Mokrzycka zagrywa futbolówkę na skrzydło do Magdy Lachman, jedna z obrończyń wybija piłkę. Dopada do niej Joanna Tokarska, która pewnie pokonuje rywalkę. Kolejny gol mógł paść po jedenastu minutach. Dwójkowa akcja Tarnowskiej i Tokarskiej kończy się silnym strzałem z 17 metrów, ale piłka o centymetry mija bramkę. W odpowiedzi Paulina Trzeciak i Malwina Grzelak próbują zaskoczyć szczecinianki, akcja kończy się jednak tylko rzutem rożnym. Kilka chwil później po strzale Tokarskiej piłka szybuje nad poprzeczką. W 35 minucie oklaski zbiera Anita Janik. Szczecinianka oddaje niepozorny strzał, a futbolówka ku zaskoczeniu wszystkich ląduje na spojeniu. Janik miała kolejną okazję tuż przed przerwą, ale ostatecznie piłka po strzale minęła słupek.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się mocnym akcentem ze strony gospodyń. Olimpijki krótko rozegrały rzut wolny, na bramkę sianowianek strzela Justyna Siwek, błąd popełnia bramkarka gości a odbitą przez nią piłkę do siatki kieruje Tarnowska. W drugiej połowie szczecinianki pokazały, ze są znacznie lepiej przygotowane od swoich koleżanek z Sianowa, zarówno pod względem wytrzymałościowym i szybkościowym. Podopiecznym Jędrzeja Bieleckiego w końcowych fragmentach spotkania wyraźnie brakowało sił. W 80 minucie Olimpia mogła jeszcze podwyższyć, ale piłka bita przez Kamilę Lewczuk zatrzymała się na poprzeczce. W zespole gości zabrakło bramkarki Małgorzaty Chwastek (nieudana operacja rekonstrukcji więzadeł krzyżowych) oraz Marleny Kryściak.

Olimpia - Victoria 2:0 (1:0)
1:0 - 10' - Tokarska
2:0 - 46' - Tarnowska

Olimpia: Watychowicz (77’ Krowiak) - Jabłonowska (60’ Strzemecka), Szwed, Mokrzycka, Kałamaja, Lachman (67’ Downarowicz), Tarnowska, Janik (70’ Lewczuk), Siwek, Tomczak (46’ Ćwiklińska), Tokarska

Victoria: Natalia Żebryk, Marika Krupska (75' Natalia Kopernacka), Karolina Zakrzewska, Adrianna Saganowska, Paula Szawurska, Malwina Grzelak, Ewelina Gudan, Emilia Hubka(62' Wiktoria Cieplak), Klaudia Saganowska(80' Alicja Dzienis), Justyna Siwik, Paulina Trzeciak(75' Adrianna Czerwińska)
źródło: wlasne