piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria wygrywa z Unią
autor: paulaI-ligowe piłkarki nożne Victorii S.P.2 Sianów rozegrały awansem spotkanie z KS Unią Opole. Spotkanie miało się odbyć 21 maja 2011 r. ale na prośbę opolanek ze względu na ich udział w Akademickich Mistrzostwach Polski mecz odbył się już teraz. W pierwszym meczu jesienią 2010 r. piłkarki z Sianowa wygrały na wyjeździe 9:0. Teraz też wygrały, ale musiały się zadowolić niższym rezultatem 4:2. Opolanki jesienią a teraz wiosną to zupełnie inna drużyna. Wzmocniły się, mają nowego trenera i nowe kierownictwo klubu. Widać to było też po ich nowych strojach. Inna też była ich gra. Sianowianki wygrały, ale po trudnym meczu.
Obecnie opolanki prezentują się zupełnie przyzwoicie i nie są już dziewczynkami do bicia. W tej rundzie mogą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę. Mecz dla sianowianek od początku ułożył się bardzo dobrze bo po ładnym zagraniu Justyny Siwik na czystą pozycję w 8 minucie wyszła Ewelina Gudan i było 1:0. Piłkarki z Sianowa nie cieszyły się długo z prowadzenia bo w 10 minucie straciły po błędzie obrony bramkę a strzeliła ją dla Unitek Anna Nartowska. W 29 minucie mogło i powinno być 2:1 dla Victorii, ale wychodząca sam na sam z bramkarką Marlena Kryściak pośpieszyła się z strzałem i nie trafiła do bramki. W 35 minucie po podaniu od Malwiny Grzelak z bardzo bliskiej odległości do bramki nie trafia Paulina Trzeciak. W 38 minucie jest 2:1 dla sianowianek, Strzela Malwina Grzelak i opolanki same sobie strzelają samobója. W 39 minucie piękny strzał Grzelak w sam róg i opolska bramkarka wspaniałą robinsonadą wybija piłkę na róg. W 42 minucie prowadzące w spotkaniu piłkarki z Sianowa tracą kuriozalną bramkę. Rzut wolny pośredni z 35 metrów wykonuje Joanna Darska i  sianowska bramkarka dotyka piłkę i gol. Gdyby nie dotknęła bramki nie byłoby. Jeszcze w 43 minucie ładny strzał Grzelak, ale piłka o centymetry mija bramkę.

Po zmianie stron sianowianki grają z wiatrem i widać, że chcą wygrać ten mecz. W 49 minucie strzela Gudan i jakimś cudem broni opolska golkiperka. W 64 minucie Paulina Trzeciak strzałem między nogami opolskiej bramkarki podwyższa na 3:2. Dziesięć minut później w 74 minucie Malwina Grzelak podwyższa na 4:2 i wydaje się, że jest już po meczu. W 86 minucie sianowianki mają szczęście bo przed stratą bramki ratuje ich spojenie. W sumie zasłużone zwycięstwo piłkarek Victorii S.P.2 i awans w tabeli na 7 miejsce. W następnym meczu w sobotę 16.04.2011r. o godz.17.00 w Szczecinie sianowianki zmierzą się z MKS Olimpia Szczecin.

Skład drużyny sianowskiej: Klaudia Saganowska, Paula Szawurska, Karolina Zakrzewska, Marika Krupska ( 83 Dorota Siwik), Anika Zagórska, Marlena Kryściak ( 78 Katarzyna Maślak), Ewelina Gudan, Paulina Trzeciak ( 78 Adrianna Czerwińska), Emilia Hubka ( 60 Alicja Dzienis), Malwina Grzelak, Justyna Siwik ( 46 Natalia Żebryk).

Po meczu trener ekipy sianowskiej pochwalił swoje zawodniczki za ambicję i grę do końca, cieszył się z trzech punktów i powrotu do składu kilku chorych i kontuzjowanych zawodniczek co rokuje lepszymi wynikami w następnych meczach.
źródło: Jędrzej Bielecki