siatkówka / III liga
siatkówka / III liga -
Espadon na tarczy z Kielc
autor: adaskoEspadon Błyskawica nie awansował do II ligi. W ostatnim finałowym turnieju zajął czwarte, ostatnie miejsce.
Szczecinianie jako niepokonani w tym sezonie (ponad 20 zwycięstw) jechali do Kielc z wielkimi nadziejami. Nikt nie ukrywał, że interesuje ich tylko awans do II ligi. Pierwszy set podczas tego turnieju potwierdzał te aspiracje. Espadon dość gładko 25:17 rozprawił się z Centrum Augustów. Później niestety już tak dobrze nie było. Drugi set przegrany do 21, a trzeci - to już demolka do 16. W czwartej odsłonie nasza drużyna podniosła rękawica, walczyła, ale ostatecznie to Centrum wygrało 25:23, a w całym meczu 3:1. Szczecinianie nie mieli dość dużo czasu, aby dość do siebie po pierwszej porażce w tym sezonie. W następnym dniu zmierzyli się z głównym kandydatem do awansu MOSiW Międzyrzecz. Pierwszy set to emocjonujące i zacięte widowisko. Kropkę nad 'i' w tej partii postawił MOSiW, ale dopiero przy stanie 30:28. Kolejne odsłony meczu także dla Międzyrzecza, wygrane do 22 i 18.
Trzeci mecz Espadonu był już jedynie o honor. Szczecinianie stanęli na wysokości zadania, pokonując rezerwy Farta Kielce 3:1. Mimo tego zwycięstwa Espadon, mając gorszy stosunek setów zajął ostatecznie czwarte, ostatnie miejsce. W nowym sezonie możemy jednak szczeciński zespół oglądać na parkietach drugoligowych. Istnieje możliwość wykupienia miejsca w lidze, podobnie jak przed rokiem uczyniły to siatkarki Piasta Szczecin.

Fart II Politechnika Św. Kielce - MOSiW Międzyrzecz 2:3
Centrum Augustów - Błyskawica Espadon Szczecin 3:1

MOSiW Międzyrzecz - Błyskawica Espadon Szczecin 3:0
Fart II Politechnika Św. Kielce - Centrum Augustów 3:0

Centrum Augustów - MOSiW Międzyrzecz 3:2
Błyskawica Espadon Szczecin - Fart II Politechnika Św. Kielce 3:1