Wygrana w Warszawie
autor: KoGutW sobotni wieczór, w ramach rozgrywek play-out o utrzymanie w Tauron Basket Lidze, Kotwica Kołobrzeg w warszawie wygrała z miejscową Polonią 61:70. Choć Warszawiacy, którzy byli na prowadzeniu przez większość spotkania, jeszcze na początku czwartej kwarty wygrywali różnicą siedmiu punktów, to Kołobrzeżanie dzięki serii 12:0 pod koniec ostatniej części meczu wyszli zwycięsko z pierwszego meczu o utrzymanie. Oba zespoły podeszły do sobotniego spotkania bez swoich liderów. Polonia grała bez Darnella Hinsona, który wyjechał do USA ze względu na rodzinną tragedię. W barwach Kotwicy nie zagrał z kolei najlepszy strzelec ligi, czyli Ted Scott, który doznał urazu. Nic więc dziwnego, że od początku spotkania warszawianie, jak i kołobrzeżanie mieli problemy ze zdobywaniem punktów.
Po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał remis po zaledwie 13. Cała pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Choć oba zespoły grały falami i prowadzenie zmieniało się co chwila, to po dwóch kwartach było 33:33. Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszła Polonia, która spisywała się lepiej przede wszystkim w strefie podkoszowej. Punkty po indywidualnych akcjach zdobywali David Palmer i Tony Easley, dzięki czemu gospodarze zwiększali tylko swoje prowadzenie. Na osiem minut przed końcem po trafieniu Hardinga Nany Czarne Koszule wyszły na najwyższe, siedmiopunktowe (53:46) prowadzenie. Wszystko wskazywało więc, że to gospodarze wyjdą zwycięsko z tego pojedynku. Nic bardziej mylnego. Końcówka spotkania należała do Kotwicy, która od stanu 51:54 zanotowała serię 12:0. W tym czasie w warszawskim zespole z prostych pozycji pudłowali ambitnie grający Marcin Nowakowski i Kamil Łączyński. Polscy rozgrywający przez całe spotkanie byli w cieniu amerykańskich obrońców Kotwicy, czyli Anthony’ego Fishera i Jessiego Sappa, którzy odpowiednio rzucili 17 i 18 punktów. Niewiele ponad dwie minuty przed końcem po trafieniu Sappa Kotwica prowadziła już różnicą 10 punktów (65:55) i pewne było, że to Czarodzieje z Wydm wyjdą zwycięsko z tej potyczki. Wśród gospodarzy najlepiej spisali się podkoszowi gracze. Harding Nana zapisał na swym koncie fenomenalne double-double w postaci 18 punktów i 19 zbiórek, a Easley miał 16 punktów i 10 zbiórek. Poloniści tego wieczoru razili jednak nieskutecznością - mieli 29% za dwa punkty i 23% za trzy.

Następne spotkanie w ramach play-out Kotwica zagra w następny weekend w Tarnobrzegu z Siarką.
źródło: plk.pl