piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Porażka w Raciborzu
autor: aszef Pogoń Women przegrała na inaugurację rundy rewanżowej 3-0 z Unią Racibórz, ale dobrze poukładana gra taktyczna zawodniczek Mariusza Misiury przyprawił o spory ból głowy aktualne mistrzynie Polski.
W spotkaniu nie zagrała kontuzjowana Daria Kasperska, Emilia Zdunek i Natalia Gumuła, która jest jeszcze za młoda na grę w ekstralidze.
- Trzeba przyznać, że mecz nie należał do łatwych. Ciężkie boisko ułatwiało raczej bronienie niż konstruowanie szybkich akcji ofensywnych. Unitki od początku atakowały lecz uparcie pchały się środkiem z czym bez problemu radziły sobie przyjezdne. - czytamy na oficjalnej stronie Unii.

Pozytywne wrażenie swoją postawą zrobiła również nowa zawodniczka Pogoni Anna Proposina-reprezentantka Łotwy, która do gry została uprawniona kilkanaście godzin przed meczem.

W 30minucie boisko gry musiała opuścić Aneta Legęć. Uraz kolana, leczony od dłuższego czasu, ponownie dał się we znaki. W jej miejsce weszła młoda Małgorzata Ładniak. A kilka minut później przed dobrą sytuacją stanęła Anita Piotrowska. Dobrą akcję zespołową, zakończyła minięciem obrończyni Unii ale z dość ostrego kąta nie potrafiła ulokować piłki w długim rogu bramki gospodarzy.

W 45 minucie stało się najgorsze dla szczecińskiej ekipy, czyli strata bramki do szatni. Niestety piłkarki Mariusza Misiury, które w tej sytuacji były w posiadaniu piłki, po jej stracie nie zdążyły wrócić, a nieupilnowana Stobba wtoczyła piłkę do siatki granatowo-bordowych.

Po przerwie zadania ,,Womenek' pozostały bez zmian. W okolicach 65' trener szczecinianek szykował zmiany, by ożywić nieco ofensywne poczynania swoich piłkarek. Niestety właśnie wtedy wpadła druga bramka dla Unii. Trafienie w wykonaniu Stobby pozostawiło jednak po sobie duży niesmak, gdyż zawodniczka Mistrza Polski ewidentnie znajdowała się na pozycji spalonej.

Trzecia bramka, to już ładna akcja zawodniczek Remigiusza Trawińskiego wykończona przez Patrycję Wiśniewską.

Po spotkaniu trener Mariusz Misiura nie krył rozczarowania wynikiem, ale przede wszystkim pogratulował swoim piłkarkom podjęcia niesamowitej walki i widoku Mistrza Polski czasem bezradnego w poczynaniach z beniaminkiem ekstraligi.

RTP Unia Racibórz - Pogoń Women Szczecin 3 - 0 (1 - 0)

1 - 0 Marta Stobba 45',
2 - 0 Marta Stobba 61',
3 - 0 Patrycja Wiśniewska 85'

RTP Unia: Antończyk - Konsek, Mika, Pawlak - Bojdova, Żyła (Pożerska 46’) (Krupa 83’), Landeka, Stobba (Istokova 63’) - Żelazko - Wiśniewska, Winczo.

Pogoń: Szymańska - A. Piotrowska (Levcenko), Pałaszewska, Siwińska, Szybińska, Kaźmierczak (Żyła), Barlewicz, Proposina, Barlage (Silkowska), Balcerzak, Legęć (Ładniak)