koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Szóste miejsce Wilków Morskich
Koszykarze Wilków Morskich w meczu o piąte miejsce w finałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 20 rozgrywanym we Wrocławiu przegrali z Zastalem Zielona Góra 76:82. Na nic zdało się drużynie STK Wilki Morskie Szczecin podwójne double-double Radosława Bojko. Jego zespół wyraźnie przegrał drugą połowę spotkania z STK Zastal Zielona Góra i to rywale zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów starszych. Najmłodszy zespół wrocławskich finałów do wygranej poprowadził Filip Matczak. Podwójne double-double to dwa pozytywne wyniki statystyczne wyrażone w postaci liczb nie mniejszych jak dwadzieścia. Bojko, który w drodze do sobotniego meczu zanotował dwa triple-double, w starciu z Zastalem rzucił 20 punktów i miał 22 zbiorki, a do tego dołożył 7 asyst, 2 przechwyty i 1 blok.
Tę statystykę nieco zaburzyło 5 strat oraz nie najlepsza skuteczność z wolnych. W najważniejszej akcji meczu Bojko popełnił jednak błąd. Przy prowadzeniu swojego zespołu 77:76 najpierw spudłował rzut za 3 punkty, a następnie stracił piłkę. Bezwzględnie wykorzystał to Filip Matczak, trafiając z obwodu. Po akcji wicemistrza świata do lat 17 zielonogórzanie prowadzili 78:76, a po chwili powiększyli swoje prowadzenie o kolejne dwa punkty. Wilki Morskie w końcówce zagrały źle, pozwalając rywalom odrobić kilku punktową stratę. Po 10 minutach gry szczecinianie prowadzili bowiem 24:16, a momentami ich przewaga była dwucyfrowa. Podopieczni Marka Żukowskiego drugą połowę przegrali jednak 33:45, myląc się głównie w ostatniej minucie gry. W tym czasie nie tylko nie zdołali trafić żadnego rzutu z dystansu, ale też popełnili dwie istotne straty. Najmłodszą drużynę wrocławskich finałów mistrzostw Polski do wygranej poprowadził Filip Matczak, który oprócz 29 punktów, miał 7 zbiórek i 8 asyst. Na Wilkach Morskich w końcówce poważnie odbiło się zmęczenie podstawowych graczy. Przez całe zawody rezerwowi zdobyli tylko 2 punkty, notując ujemny wskaźnik Evaluation.

STK Wilki Morskie Szczecin: Jóźwiak Grzegorz 0, Piotr Knowa 19, Mierzwa Rafał 0, Kwaśniewski Robert 12, Bojko Radosław 20, Uleryk Patryk 2, Xsiężopolski Mateusz 0, Steciuk Michał 20, Essaid Hamdaoui Salim 3, Kanigowski Andrzej

SKM Zastal Zielona Góra: Mehmeti Zyndram 9, Ristić Mario 3, Sirijatowicz Nikodem 16, Andrejczuk Marcin 0, Matczak Filip 29, Chojnacki Norbert 0, Kopij Michał 16, Krawczyk Patryk 2, Kantarowski Mateusz 0, Trubacz Radosław 0, Michalewicz Jarosław 3, Urbanek Jakub 0