piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Szczecin dla Gryfa
autor: Aneta Legęć

W zakończonym przed chwilą derbowym meczu zwycięstwo odniosły zawodniczki Gryfa Szczecin pokonując Olimpię 2:1. Dwie bramki zdobyła Aneta Legęć, jedną Magdalena Hruzik.

Na zdjęciu Aneta Legęć, która w tym ważnym meczu zdobyła dwie bramki dla Gryfa
Czwarte derby Szczecina rozpoczęły się od niespodzianki, jaką Olimpijki zgotowały swojemu kapitanowi – Monice Sobczyk. Wszystkie zawodniczki wyszły na murawę w koszulkach z numerem 5, z którym gra Monika, pokazując w ten sposób, że grają właśnie dla niej, co można było także wyczytać ze specjalnie przygotowanego transparentu na tę okazje.

Nudy na pudy

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny Gryfa. Już w trzeciej minucie z rzutu rożnego dośrodkowywała Szymańska, z piłką minęła się Szelewa i było bardzo groźnie. Był to, tego dnia, jeden z niewielu błędów Szelewy, która poradziła sobie z presją i była mocnym punktem swojej drużyny.

Kilka chwil później, w sytuacji sam na sam z bramkarką Olimpii znalazła się Aneta Legęć, jednak ten pojedynek przegrała. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Gryfa, który był drużyną bardziej poukładaną. W dwudziestej minucie, kolejną groźną sytuację stworzyły podopieczne Janusza Wydrachowskiego. Świeżo co pozyskana ze Stilonu Gorzów Beata Świątkowska, przedarła się prawym skrzydłem i wyłożyła piłkę, jak na tacy Katarzynie Panasiuk, która pomimo dobrej pozycji nie potrafiła skierować piłki do bramki Olimpii.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, ponownie, świetną okazję zmarnowała słabo dysponowana dzisiejszego dnia Panasiuk. Uderzała z siedmiu metrów, refleksem w tej sytuacji zaimponowała Szelewa, która wyciągnęła się jak struna i zdołała odbić strzał. Tym najlepiej zakończyć opis pierwszej połowy, która rozczarowała licznie zgromadzonych fanów.

Pieszczoch x 2

Początek drugiej połowy należał do Olimpii, która w odstępie pięciu minut stworzyła sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw Magdalena Hruzik otworzyła drogę do bramki Sandrze Okrasie, która nie wykorzystała szansy, a następnie sama Magda znalazła się w dogodnej sytuacji, jednak jej strzał minął światło bramki.

Gryf odzyskał inicjatywę dopiero, gdy na boisku pojawiła się Bogochwalska. Akcje coraz częściej zaczęły się zazębiać i nabrały rozmachu. Kibice obu klubów na bramkę czekali bardzo długo, bo aż do siedemdziesiątej siódmej minuty. Wtedy na strzał zza pola karnego zdecydowała się Legęć, piłka odbiła się jeszcze od Dumicz i po rykoszecie zatrzepotała w siatce. 0:1 i szał radości w sektorze zajmowanym przez sympatyków Gryfa.

Osiem minut później, długie podanie Szymańskiej, na kolejną bramkę zamieniła Legęć. Popularna „Pieszczoch” najpierw w dziecinny sposób ograła Mokrzycką, by następnie pięknym strzałem lewą nogą, pokonać Szelewę. Gospodynie rzuciły się do szaleńczych ataków, jednak stać je dziś było zaledwie na jedno trafienie. W doliczonym czasie gry (sędzia przedłużył mecz o siedem minut!), bramkę dla Olimpii zdobyła niezawodna Hruzik i mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:2.

W ten sposób Gryf zwyciężając w czwartych derby Szczecina, w zasadzie, zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli, a co za tym idzie udział w barażach o pierwszą ligę.