piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Pogoń Women w 1/4 Pucharu Polski
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Women pewnie pokonały zespół rezerw wrocławskiego AZS-u w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Szczecinianki zaaplikowały rywalkom aż pięć bramek. Pogoń Women Szczecin w 1/4 Finału Pucharu Polski (już w środę) zmierzy się z wiceliderem ekstraligi kobiet - Medykiem Konin. W ubiegłym roku szczecinianki także na tym etapie spotkały się z Medykiem. Wówczas wygrały 1:0 i awansowały do półfinału.

Już w 3 minucie spotkania bliskie objęcia prowadzenia były szczecinianki. Nataly Barlage przedarła się lewą stroną boiska, wycofała piłkę w polu karnym do niepilnowanej Darii Kasperskiej, która uderzyła mocno, na szczęście miejscowych wprost w ręce golkiperki AZS-u II Andżeliki Dąbek.
Dziesięć minut później zawodniczki Pogoni były bardziej skuteczne i objęły prowadzenie za sprawą indywidualnej akcji Patrycji Balcerzak i jej mocnym strzale w krótki słupek. Kilka minut później womenki stworzyły kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w 29 minucie piłka po strzale Balcerzak przeleciała wysoko nad poprzeczką, a w 36 minucie po strzale zza linii pola karnego Katarzyny Barlewicz trafiła w bramkarkę AZS-u II. Na minutę przed końcem pierwszej połowy zawodniczki Pogoni Women Szczecin stworzyły akcję, która powinna zakończyć się zdobyciem bramki. Powinna bowiem kapitalną interwencją w tej sytuacji popisała się Dąbek, która będąc w sytuacji sam na sam z Barlewicz wygrała ten pojedynek. Podopieczne Damiana Rynio w pierwszej połowie tylko raz zagroziły bramce rywalek. W 21 minucie na uderzenie zza pola karnego zdecydowała się Sofia Gonzalez, jednak najmniejszych problemów z obroną tego strzału nie miała golkiperka Pogoni - Anna Szymańska. Pierwsza połowa zakończyła się zatem jednobramkowym prowadzeniem gości.

Prawdopodobnie to początek drugiej połowy miał wpływ na tak wysokie zwycięstwo szczecinianek. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu Natalii Gumuły i błędzie przy wyjściu z bramki Andżeliki Dąbek piłka znalazła drogę do bramki. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Katarzyny Barlewicz i pewnym strzale Agnieszki Szybińskiej Pogoń prowadziła już 3-0. Dwie szybko zdobyte bramki podziałały mobilizująco na wrocławianki, które na chwilę przejęły inicjatywę na boisku i kilkakrotnie z rzędu zagroziły bramce Anny Szymańskiej. W 52 minucie rzut wolny wykonywała Agata Sudoł, piłka mocno uderzona przeleciała jednak nad poprzeczką. Niecałe 60 sekund później Paulina Nosalik odzyskała piłkę w lini obrony Pogoni i zdecydowała się na strzał z ostrego kąta po którym piłka również nie znalazła drogi do bramki rywalek. Z kolei w 53 minucie na strzał z 16 metrów zdecydowała się Sofia Gonzalez. Futbolówka i tym razem przeleciała nad poprzeczką bramki rywalek. W 61 minucie akademiczki stworzyły jednak nadogodniejszą sytuację do zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam z Szymańską znalazła się Dagmara Czekaj, która w tylko jej wiadomy sposób posłała piłkę obok słupka bramki rywalek. W odpowiedzi szczecinianki jeszcze dwukrotnie pokonywały Andżelikę Dąbek. Najpierw w 67 minucie Balcerzak obdarzyła doskonałym podaniem niepilnowaną Małgorzatę Ładniak, która umieściła piłkę w pustej bramce, a w 87 minucie sytuację sam na sam z Dąbek wykorzystała Joanna Pałaszewska.

1/8 Finału Pucharu Polski (12 marca, godz. 12.30, Wrocław):

Klub Sportowy AZS II Wrocław - OKS Pogoń Women Szczecin 0-5 (0-1)
Bramki: P. Balcerzak (13'), N. Gumuła (47'), A. Szybińska (49'), M. Ładniak (67'), J. Pałaszewska (87')

AZS II Wrocław : Dąbek - Zalwowska, Szymkowiak, Gradecka, Kotrys - Czekaj, Janicka, Sudoł, Nosalik P. - Gonzalez - Raszewska (56' Kornak)

Pogoń Women Szczecin : Szymańska - Żyła, Pałaszewska, Szybińska (76' Legęć), Piotrowska - Kaźmierczak, Barlewicz (63' Kornacka), Gumuła, Kasperska - Balcerzak (70' Piotrowska), Barlage (56' Ładniak)

źródło: ksazswroclaw.blog.onet.pl