piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Politechnika czwarta w lidze!
autor: robus lesnik rosaOd początku spotkania było widać, zdenerwowanie w poczynaniach akademiczek, w efekcie, czego koszalinianki grały nieskutecznie.
Jako pierwsze prowadzenie uzyskały dziewczyny z Kielc, po bramce Agaty Kabali, chwilę później prowadzenie do dwóch bramek podwyższyła rzutem z dystansu Marta Rosińska. W 7 min karą dwóch minut została ukarana Alina Nowak, przewagę skrzętnie wykorzystały podopieczne Waldemara Szafulskiego, które doprowadziły do wyrównania. W kolejnych minutach przewagę uzyskały podopieczne Zdzisława Wąsa, ponownie wychodząc na dwubramkowe prowadzenie 4:2. Od piętnastej minuty do odrabiania strat zabrały się koszalinianki, z kadrowiczką - Joanną Dworaczyk, na czele, która do dwudziestej minuty trafiła dwa razy, a także po jednej bramce dołożyła Tatiana Bilenia oraz Paulina Muchocka, ale mimo to na tablicy wyników wynik był remisowy. Pod koniec pierwszej połowy skuteczna gra akademiczek, pozwoliła wyjść na czterobramkowe prowadzenie 13:9.

Początek drugiej połowy należał także do gospodyń, natomiast ich rywalki przez pierwsze cztery minuty, nie trafiły ani jednej bramki, dzięki czemu AZS prowadził 15:9. Zawodniczki z Kielc, nie potrafiły poważnie zagrozić bramce Solomiji Shyverskiej.

Kolejne minuty, to odrabianie strat przez podopieczne Zdzisława Wąsa, które zbliżyły się już na dwie bramki, ale chwilę później o czas poprosił Waldemar Szafulski, w efekcie, czego akademiczki zaczęły grać skuteczniej w ataku. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania, po bramce Joanny Dworaczyk prowadzenie akademiczek wynosiło cztery bramki 23: 19, można było się spodziewać, że spotkanie zakończą zwycięstwem, gdy na 3 minuty przed końcem prowadzenie gospodyń, nadal wynosiło cztery bramki, można było przypuszczać, że 2 punkty są już pewne. Do końcowej syreny KSS Kielce odrobił jeszcze jedną bramkę, po czym zakończyło się spotkanie.

AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 28:25 (13:9)

AZS: Shyverska, Kwiecień - Bilenia 10, Dworaczyk 8, Muchocka 5, Leśkiewicz 2, Błaszczyk 1, Całużyńska 1, Chmiel 1, Kobyłecka, Olek, Szafulska, Szostakowska
KSS: Kozieł, Muszioł - Giedrojć 7, Abramauskaite 5, Paszowska 4, Pokrzywka 3, Kabała 2, Kot