Porażka z Assesco
Kotwica Kołobrzeg przegrała w sobotnim spotkaniu z Assesco Prokom Gdynia 76:92. Mistrzom Polski udał się rewanż za środową porażkę w Gdyni, kiedy to ulegli Kołobrzeżanom 88:95. W pierwszej kwarcie dzięki bardzo dobrej postawie biało-niebieskiej ofensywy oraz Anthony'ego Fishera podopieczni Dariusza Szczubiała objęli wysokie prowadzenie, chwilami przewaga sięgała do dziesięciu oczek. Koszykarze z Gdyni w tej odsłonie zagrali bardzo przeciętnie.
Goście dzięki Bośniakowi, Ratko Vardze powrócili do gry. Obrona miejscowych nie potrafiła jego zatrzymać. Po pierwszej kwarcie prowadzili Czarodzieje z Wydm 28:19. W kolejnej odsłonie gospodarzom przychodziło bardzo trudno zdobywanie punktów. Zawodnicy Tomasa Pacesasa byli bardzo blisko do prowadzenia w tym spotkaniu, druga kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 16:24. W dalszej części spotkania po trafieniach za trzy punkty Djuricia i Michała Wołoszyna gospodarze objęli prowadzenie. Po przerwie Kołobrzeżanie ruszyli do ataku, trafienia zdobywali z dystansu co deprymowało gości. W końcowej odsłonie spotkania Krzysztof Szubarga, Filip Widenow i Robert Witka dzięki trafieniom zza łuku zbliżyli zespół Mistrza Polski do zwycięstwa w lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał wspomniany Ratko Varda, który zdobył 20 oczek dla Assesco. Sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 88:95 i udanym rewanżem za środową porażkę. Za tydzień w dwudziestej kolejce Turon Basket Ligi, Kotwica zmierzy się w Starogardzie Gdańskim z miejscowa Polpharmą.
źródło: sportowefakty.pl/własne