piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Porażka na koniec przygotowań
autor: KapsiiiW ostatnim, rozegranym wczoraj meczu sparingowym Stal Lipiany została rozgromiona na wyjeździe przez kandydata do awansu do III ligi - Drawą Drawsko Pomorskie aż 7:0. Bramki dla zespołu z Drawska zdobywali Grzegorz Wawreńczuk 3, Artur Kapeliński 2, Mateusz Jureczko oraz Zbigniew Węglowski.
Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy swoją przewagę zdołali udokumentować aż pięcioma bramkami. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej części spotkania miał Jarosław Śliwiński, który po dośrodkowaniu z prawej strony oddał dobry strzał głową, który z trudem na rzut rożny sparował Dawid Jakus. Warto zaznaczyć, że niespełna osiemnastoletni, testowany bramkarz - Maciej Pawłowski, który strzegł bramki Stali nie zawinił przy żadnej z bramek. W drugiej połowie gra wyrównała się czego efektem były sytuacje podbramkowe jednej jak i drugiej ekipy. Ostatecznie gospodarze dorzucili jeszcze dwie bramki i rozgromili piątoligową Stal Lipiany aż 7:0.
Tym sparingiem Stal zakończyła swoje przygotowania do rundy wiosennej V ligi. Podopieczni Macieja Zadki rozegrali podczas zimowego okresu siedem sparingów. Oprócz Odrzanki Radziszewo występującej w klasie okręgowej, pozostali rywale na co dzień rywalizują w IV lidze. Wyniki meczów towarzyskich delikatnie mówiąc nie są najlepsze, lecz w takich spotkaniach podczas przygotowań końcowy rezultat jest sprawą drugorzędną. Celem było jak najlepsze przygotowanie zespołu pod względem taktycznym i motorycznym do rundy rewanżowej. Jak to w przerwie bywa, Stal testowała zawodników pod kątem wzmocnienia zespołu na wiosnę. Prawdopodobnie do zespołu dołączy jedynie młody golkiper z Recza - Maciej Pawłowski, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie mecze w seniorskim zespole Remora. Także nie obyło się bez ubytków, a dużym osłabieniem będzie na pewno brak najlepszego strzelca zespołu - Grzegorza Gicewicza, który w przerwie zimowej zasilił trzecioligowy Gryf Wejherowo. Także nie zobaczymy już Sławomira Czekały, który zakończył karierę. Już w najbliższą sobotę drużynę z Lipian czeka pierwszy mecz o stawkę. Zmierzą się oni bowiem na własnym boisku z Kluczevią Stargard w 1/8 Pucharu Polski ZZPN. Będzie to dobre przetarcie przed ligą i można się spodziewać, że skład jaki wybiegnie by rywalizować o ćwierćfinał PP będziemy oglądać w lidze. Początek tego meczu o 14.00 na stadionie w Lipianach. Wszystkich kibiców serdecznie już teraz zapraszamy !
źródło: stal-lipiany.futbolowo.pl