koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Pierwsza wyjazdowa wygrana od trzech miesięcy
autor: Przemysław Fabiański - KudłatyPierwszy wyjazdowy triumf AZS-u Radex Szczecin od ponad trzech miesięcy. Podopieczni trenera Zbiniewa Majcherka wysoko pokonali osłabiony brakiem trzech koszykarzy Asseco Prokom 2 Gdynia 90:69. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Łukasz Pacocha(28pkt). Do starcia z AZS-em zespół rezerw Mistrzów Polski przystępował znacząco osłabiony. Podstawowy rozgrywający gdyńskiej ekipy - Grzegorz Mordzak nie wystąpił z powodu kontuzji pleców. Trener Leszek Marzec nie mógł również skorzystać z usług Piotra Śmigielskiego oraz Pawła Bacha, którzy w tygodniu zachorowali. Od początku spotkania inicjatywę przejęli koszykarze ze Szczecina.
Gospodarze kompletnie nie mogli wstrzelić się w kosz rywali i po pierwszych dwudziestu minutach mieli strasznie niską skuteczność rzutów z gry(7/30). W drugiej kwarcie zielono-biali nadal nie zwalniali tempa i na przerwę schodzili z 16 punktową zaliczką. Po zmianie stron podopieczni trenera Leszka Marca starali się zmienić niekorzystny rezultat. Ambitnie walczyli, ale za każdym razem gdy zmniejszali straty celnymi trafieniami odpowiadali Łukasz Pacocha oraz Maciej Majcherek, którzy po przerwie rzucili razem 30 'oczek'. Tego dnia dwa punkty słusznie pojechały do Szczecina. Dla gospodarzy czwarte w sezonie 'double-double' zanotował Tomasz Andrzejewski(20pkt,11zb). 17 'oczek' i 4 asysty dołożył Jędrzej Jankowiak, który pełnił obowiązki pierwszego rozgrywającego zespołu. Nie do zatrzymania dla gospodarzy był obwodowy duet gości Łukasz Pacocha - Maciej Majcherek, który łącznie rzucił 52 z 90 punktów drużyny. Na uwagę zasługuje zdobycz punktowa szczególnie tego pierwszego koszykarza, który najwyraźniej polubił grę na hali gdyńskiego GOSiR-u. W zeszłym sezonie jeszcze w barwach GKS-u Tychy Łukasz Pacocha w starciu z Asseco Prokom 2 zdobył 36 punktów. Wygraną w Gdyni koszykarze AZS-u Radex Szczecin przełamali passę pięciu kolejnych porażek w  meczach wyjazdowych. Ostatni sukces na parkiecie rywali gracze ze Szczecina odnieśli dokładnie 6 listopada zeszłego roku, gdy w Wałbrzychu pokonali miejscowy Górnik.
źródło: pzkosz.pl