piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Kolejny świetny turniej Orlików
autor: robertjanStarostwo Powiatowe w Wałczu kolejny raz zorganizowało znakomity turniej piłki nożnej Orlików, tym razem w roczniku 2003 i młodsi, który rozegrany został w niedzielę, 16 stycznia na hali sportowej przy ZSM Nr 1 w Wałczu. W imprezie udział wzięły następujące zespoły: SZKÓŁKA PIŁKARSKA Orzeł 2010 Wałcz, LKS Mirstal - Lotnik Mirosławiec, Chemik Bydgoszcz, Akademia Piłkarska Szczecinek, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Pogoń Szczecin, UKS Czwórka Kostrzyń, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Zawisza Bydgoszcz, UKS Czwórka Wałcz, WKS Bukowina COS OPO Wałcz, Chemik Police.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki, który życzył wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i radości z gry, nie ukrywając przy tym satysfakcji, iż tak uznane firmy z trzech różnych województw wyraziły chęć uczestnictwa w turnieju.
Od początku, na zapełnionych do ostatniego miejsca trybunach, panowała świetna atmosfera, głównie dzięki najliczniej zgromadzonym kibicom Zawiszy Bydgoszcz, Chemika Bydgoszcz, Pogoni Szczecin oraz SP „Orzeł 2010” Wałcz. Nieraz zaciętej walce na parkiecie towarzyszył doping znany z największych ligowych boisk a jego punktem kulminacyjnym był ostatni mecz grupowy, w którym Zawisza Bydgoszcz zmierzył się z zespołem Chemika Bydgoszcz. Prawdziwe derby wygrał 1 bramką Zawisza, którego kibice stworzyli niepowtarzalną atmosferę na trybunach. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po sześć zespołów w każdej. Dwa pierwsze miejsca dawały awans do półfinałów, warto przy tym zaznaczyć, że najlepszemu z przedstawicieli Powiatu Wałeckiego SP „Orzeł 2010” Wałcz zabrakło tylko jednej bramkiramki aby znaleźć się w półfinale, ale to tylko podkreśla piękno rywalizacji w sporcie. Zwycięzcą turnieju został UKS „Czwórka” Kostrzyń, który w finale dopiero w rzutach karnych okazał się lepszy od Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Miejsce III przypadło Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, natomiast czwarte miejsce zdobyła również Akademia Piłkarska, tyle że ze Szczecinka. Najwyżej z zespołów reprezentujących Powiat Wałecki uplasował się SP „Orzeł 2010” Wałcz, który ostatecznie zajął VI miejsce w turnieju. Wszystkie drużyny uhonorowane zostały pięknymi pucharami a najlepsi zawodnicy statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci plecaków z logo Powiatu Wałeckiego, które wręczyli Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki, Józef Kropielnicki Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz Dariusz Szalla Wicedyrektor VNH Fabryki Grzejników w Wałczu. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Ziółkowski z AP Kotwicy Kołobrzeg, królem strzelców Ernest Markowski z UKS Czwórka Kostrzyń a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Oliego Doblka z Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Warto przy tym nadmienić, że najmłodszy zawodnik turnieju miał zaledwie 4 lata a był Alan Majewski zawodnik UKS Czwórka Wałcz. Impreza jak zwykle była perfekcyjnie zorganizowana, co jak zgodnie podkreślali uczestnicy stało się już tradycją turniejów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wałczu. Organizatorzy składają także serdeczne podziękowania działaczom SP „Orzeł 2010” Wałcz za pomoc w organizacji turnieju, p. Annie i Adamowi Łukaszewiczom za ufundowanie nagród rzeczowych dla wszystkich dziewczynek biorących udział w turnieju, p. Pawłowi Dąbrowskiemu z zespołu DWA za oprawę muzyczną i nagłośnienie, Grzegorzowi Maciejaszowi za ufundowanie piłek, którymi grano podczas turnieju oraz firmie Victoria Cymes za zapewnienie napojów dla wszystkich uczestników turnieju.