koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
AZS nie obroni trofeum?
autor: dziadekwObrońca trofeum, koszykarze AZS Koszalin przegrali po raz drugi w fazie grupowej Pucharu Polski, tym razem u siebie z Polpharmą Starogard Gdański 70:89 i są bardzo bliscy odpadnięcia z Pucharu Polski.
Na usprawiedliwienie można podać fakt, iż Koszalinianie po efektownym i dosyć nieoczekiwanym zwycięstwie w Słupsku, mieli zaledwie jeden dzień na regeneracje sił i rozpracowanie taktyczne przeciwników ze Starogardu Gdańskiego.

Koszykarze z Koszalina rozpoczęli to spotkanie bardzo niemrawo, mieli kłopoty z kontrami i ze zbieraniem piłek z tablic. Dodatkowo duże problemy sprawiała im dosyć szczelna obrona strefowa gości ze Starogardu Gdańskiego. Gracze Polpharmy szybko wypracowali sobie przewagę i przez resztę spotkania dokładnie rozgrywali piłkę, grając długie akcje i kontrolując przeciwnika w defensywie.
Największą przewagę (20 punktów) koszykarze Polpharmy osiągnęli pod koniec trzeciej kwarty. Obrona Akademików była dziurawa i zagubiona, a ofensywa była ukierunkowana właściwie na jednego zawodnika.

Koszalinianie w czwartej kwarcie dali nadzieję na korzystny rezultat swoim kibicom. Po prawie pięciu minutach gry Akademików i zawodników Polpharmy dzieliło zaledwie dziewięć punktów. W zespole prowadzonym przez trenera Karola obudził się grający najlepiej w czwartych kwartach - Winsome Frazier. Były król strzelców ligi węgierskiej rzucił 9 punktów z rzędu (14 w czwartej kwarcie, 20pkt. w całym meczu) i wynik spotkania był ciągle sprawą otwartą. Jednak serial rzutów trzypunktowych Michaela Hicksa i Marcina Dutkiewicza pogrążył Akademików i odebrał im chęci do walki.

Warto wspomnieć, że w meczu wystąpił Robert Gibaszek, debiutujący przed koszalińską publicznością.

Żeby zachować szanse na awans, koszalinianie muszą w ostatniej kolejce fazy grupowej Pucharu Polski wygrać z PGE Turowem Zgorzelec.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 70:89. Kwarty: 19:23, 12:22, 18:24, 21:20.

AZS Koszalin: Frazier 20, Reese 20, Sroka 11, Bogavac 8, Śnieg 5, Milicić 2, Arabas 2, Łopatka 2, Gibaszek 0, Bieg 0, Bartosz 0.

Polpharma: Hicks 19, Mirković 15, Metelski 12, Gilmore 10, Chanas 9, Dutkiewicz 8, Skibniewski 6, Archibeque 5, Cielebąk 5, Szpyrka 0.
źródło: plk.pl / własne