koszykówka / PLK -
Kotwica przegrywa z Treflem
Trefl Sopot pokonał Kotwicę Kołobrzeg 87:78. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Marcin Stefański zdobywając 25 punktów, tyle samo co najlepszy strzelec w lidze Ted Scott.
Kotwica Kołobrzeg po nienajlepszym początku meczu, kiedy przegrywała 12:7 zdołała zaskoczyć zespół Trefla w kolejnych fragmentach pierwszej kwarty. Sopocianie skupieni na indywidualnej obronie najlepszego strzelca Teda Scotta, popełniali błędy w defensywie, pozwalając na punkty pozostałych graczy Kotwicy. Najbardziej skorzystał na tym Anthony Fisher, który zdobył 9 punktów, a jego celne rzuty wolne i trafienie z półdystansu po rozrysowanej przez Dariusza Szczubiała akcji w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty pozwoliło gościom prowadzić 23:19. Po niemal 13 minutach parkiet opuścił Dragan Ceranić. Serb był w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z 11 punktami. Zespół Trefla był zmuszony do gry tercetem Marcin Stefański, Lawrence Kinnard oraz Filip Dylewicz na pozycjach podkoszowych. Najlepiej w tym zestawieniu odnalazł się Stefański. Skrzydłowy został najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej połowy zdobywając 13 punktów i to głównie dzięki jego trafieniom sopocianie prowadzili po 20 minutach 41:38. Trefl zagrał bardzo zespołowo w pierwszej połowie notując 12 asyst. Najwięcej, pięć, miał Dylewicz grający ze specjalną opaską na zranionej ręce.
Trefl trzecią kartę wysoko wygrał 25:17, powiększając swoje prowadzenie do 11 punktów. Największy udział w zbudowaniu przewagi miał Dylewicz. Najlepszy strzelec Trefla w rozgrywkach ligowych, który w pierwszej połowie częściej starał się znajdować lepiej ustawionych partnerów, zdobył wtedy aż 11 punktów. Gospodarze poprawili też swoją grę pod tablicami, nie pozwalając na łatwe punkty Kotwicy oraz zagrali lepiej w obronie.

W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali już sytuację na parkiecie, mimo że zespół trenera Szczubiała próbował odrabiać straty. Nawet po kilku kolejnych punktach Kotwicy sopocianie wracali do dziesięciopunktowego prowadzenia. Trefl mógł liczyć na Stefańskiego, który rozegrał swoje najlepsze spotkanie w sezonie zdobywając w sumie 25 punktów, co jest zarazem jego rekordem punktowym w najwyższej lidze w Polsce. Ostatecznie Trefl wygrał 87:78, udanie rewanżując się Kotwicy Kołobrzeg za przegraną w pierwszej rundzie TBL.

Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg 87:78
(19:23, 22:15, 25:17, 21:23)

Trefl: M. Stefański 25, F. Dylewicz 15, D. Ceranić 13, L. Harrington 12 (2), G. Gustas 9 (1), L. Kinnard 7, A. Waczyński 6, P. Kikowski 0.

Kotwica: T. Scott 25 (2), A. Fisher 17 (2), M. Wołoszyn 11 (2), D. Harris 9, S. Sikora 5, Ł. Diduszko 4, T. Zabłocki 3 (1), K. Henderson 2, M. Djurić 2, D. Bręk 0, B. Sarzało 0.
źródło: plk.pl / własne