koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Emocje do końca
autor: KudlatyWiele oczekiwań spłynęło na szczecińskich zawodników przed tym meczem. Szczecin był głodny zwycięstwa oraz tym samym przełamania fatalnej passy czterech spotkań bez zwycięstwa. Dzisiejszym przeciwnikiem AZS- u Radex Szczecin była przyjezdna drużyna SKK Siedlce, zajmująca przed tą kolejką jedno miejsce wyżej od gospodarzy. Mecze akademików przyzwyczaiły już szczecińskich sympatyków basketu do olbrzymich emocji. Inaczej nie było i tym razem, lecz o tym już za chwilę.

AZS rozpoczął spotkanie następującą piątką: Stanisław Prus, Maciej Sudowski, Maciej Majcherek, Marcin Zarzeczny, Łukasz Pacocha. Natomiast ekipa gości dowodzona przez trenera Tomasza Araszkiewicza prezentowała się tak oto: Kamil Szulima, Karol Dębski, Rafał Wójcicki, Mateusz Bal, Piotr Miś. Szkoleniowiec szczecinian nie mógł skorzystać z wciąż kontuzjowanego Karola Pytysia, który wraz z Tomaszem Semmlerem przebywał na ławce rezerwowych.
Pierwsza kwarta to początkowo nerwowe ruchy akademików. Goście natomiast pewnie rzucali swoje punkty, czego wynikiem było ich wysokie prowadzenie już w piątej minucie spotkania 0:9. AZS Radex Szczecin próbował gonić odjeżdżających z wynikiem siedlczan choć nie zawsze udawało się to w stu procentach. Przykładem tego była jedna z akcji, w której łatwe punkty miał do zdobycia Michał Majcherek, niestety piłka zatrzymała się na obręczy i nie wpadła do kosza. Ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 12:19 dla SKK Siedlce.

Druga kwarta pokazała, że gdy akademicy uspokoją sytuację na boisku i grają mniej nerwowo potrafią wszystko. Bardzo dobrą zmianę w tej części gry dał Michał Dudek, który rzucił pewne punkty, trafił za trzy oraz zaliczył trzy asysty. Ta część gry została wygrana m. in. dzięki celnym rzutom z dystansu Łukasza Pacochy, który trzy razy trafił do kosza rywali zza linii 6,75. Dobra gra AZS Radex Szczecin i ta część spotkania wygrana 22:16, mimo tego jednak gospodarze schodzili do szatni przegrywając pierwszą połowę meczu 34:35.

Kwarta numer trzy to konsekwencja w obronie oraz ataku. Konsekwentnie dorzucane punkty pozwoliły na zdobycie prowadzenia i powiększanie go. Kluczową postacią w barwach szczecinian w dalszym ciągu Michał Dudek, który w dobry sposób kreował kolejne akcje akademików oraz celnie rzucał z dystansu - dwa razy. Trzecia odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem AZS Radex Szczecin 24:19, co pozwoliło na wyprzedzenie gości. Szczecinianie po tej odsłonie gry prowadzili 58:54.

Czwarta kwarta to ciągła gra na styku oraz zmiana prowadzenia, stawało się to bowiem, aż siedem razy. Za pięć popełnionych fauli parkiet musiał niestety opuścić Paweł Podgalski. Kluczowa dla tego spotkania była jego końcówka, kiedy to ważyły się losy obydwóch drużyn.

Akademicy przegrywali 75:76 do końca spotkania pozostało trochę ponad 14 sekund. Trener Zbigniew Majcherek poprosił o czas, następnie o drugi, wszystko po to by w pełni wykorzystać ostatnie chwile tego meczu. Szczecinianie rozgrywali piłkę przez 8 sekund, kiedy trafiła ona w ręce Tomasza Balcerka. Publiczność zgromadzona w Hali SDS zamarła, Balcer trafił! AZS Radex Szczecin na prowadzeniu (77:76) pięć sekund przed końcem meczu. O czas tym razem poprosił trener Tomasz Araszkiewicz. Piłkę z boku boiska dostał Kamil Sulima, naciskany natomiast przez szczecińskich koszykarzy stracił ją. Akademicy trafili jeszcze dwa wolne za sprawą Macieja Sudowskiego i mecz zakończył się wynikiem 79:76.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania w barwach AZS Radex Szczecin był po raz kolejny Łukasz Pacocha, który powtórzył wyczyn z ostatniej ligowej kolejki, mianowicie zdobył 27 punktów. Miano najskuteczniejszego w drużynie SKK Siedlce przypadło ex aequo: Karolowi Dębskiemu oraz Rafałowi Wójcickiemu, którzy zdobyli po 20 punktów dla swojej drużyny.

Warta zaznaczenia jest również praca sędziów w dzisiejszym spotkaniu. Mianowicie pozostawiała ona wiele do życzenia. Sędziowie nie byli dziś w najwyższej formie, świadczyły o tym podejmowane decyzje niezależnie od tego czy na korzyść dla gospodarzy czy gości.

Następny mecz ligowy już w najbliższą środę. Koszykarze AZS Radex Szczecin udadzą się do nadmorskiej Gdyni i podejmować będą miejscowy Asseco Prokom II Gdynia.

AZS Radex Szczecin - SKK Siedlce 79:76

AZS: Łukasz Pacocha 27, Michał Dudek 14, Marcin Zarzeczny 8, Michał Majcherek 7, Paweł Podgalski 7, Maciej Sudowski 7,Tomasz Balcerek 5, Stanisław Prus 2, Maciej Majcherek 2.

SKK: Karol Dębski 20, Rafał Wójcicki 20, Piotr Miś 14, Kamil Sulima 8, Jacek Czyż 7, Paweł Strychalski 4, Mateusz Bal 2, Marcin Nędzi 1, Karol Chomka 0.
źródło: azsradexszczecin.pl