autor: ttbMateusz Sawrymowicz stanął w czwartkowy wieczór na najwyższym stopniu podium podczas odbywających się w Szczecinie Mistrzostw Polski w pływaniu. Szczecinianin przepłynął dystans 800 metrów stylem dowolnym w 7:52.01, niestety nie jest to czas, który spełniałby minimum na Mistrzostwa Świata. Na tym samym dystansie na najniższym stopniu podium stanął jego kolega klubowy Przemysław Stańczyk (7:53.10), a tuż za nim uplasował się Maciej Hreniak. Brązowy medal wywalczył także Mateusz Matczak, który rywalizował na 400 metrów stylem zmiennym. W tym biegu triumfował Łukasz Wójt, który z czasem 4.10.30 może myśleć o wyjeździe na MŚ. Minimum ustanowił także Konrad Czerniak (100m motylkiem), który na mecie wyprzedził Pawła Korzeniowskiego. Minimum w półfinale (100m zmienny) osiągnęła także łodzianka Aleksandra Urbańczyk - 1:00.66 (Minimum 1:01.03).
W finale biegu na 100 metrów stylem dowolnym padł rekord Polski 14 latek, a ustanowiła go Daria Sokołowska (Juvenia Białystok). W finale na 1500 metrów pań bezkonkurencyjna okazała się reprezentująca KSZO Ostrowiec, a ucząca się w SMS Szczecin - Donata Kiliańska. Czasem 8:31,44 ustanowiła nowy rekord Polski juniorów od 15 do 18 lat.

źródło: wlasne