koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Jesienny Turniej Koszykówki o Puchar Kołbaskowa
Jak co roku (3 edycja) odbył się Jesienny Turniej Koszykówki w Gminie Kołbaskowo. Turniej jest organizowany przez Gminne Stowarzyszenie Promocji Sportu 'Fenix'.
Był to w tym roku jedyny Turniej Koszykówki Ulicznej w rejonie Szczecina. Nigdy nie był imprezą o charakterze masowym, bo gromadził głownie samych zawodników - miłośników klepania piłki.
Uczestnicy pochodzili z różnych miejscowości od Kołbaskowa przez Szczecin po Goleniów.
W trakcie turnieju zostały zorganizowane dodatkowo konkursy rzutu z połowy boiska, rzutu za 3 punkty oraz wsadów do kosza.
W turnieju udział wzięły zespoły:
1. PŁONIA (skład: Sebastian Milanowski, Marcin Jakubowski, Jarek Galiśkiewicz)
2. BBALL.PL (skład: Grzegorz Świerczyński, Kamil Konowalczyk, Paweł Teszner, Łukasz Zimnicki)
3. KRYZAN.PL II (skład: Piotr Gertruda, Jan Grobelny, Szymon Halewski, Marek Pietraszun)
4. RC oes REDA (skład: Wojtek Prus, Michał Dudzik, Piotr Pawłowski, Marek Cwelich)
5. PSYCHOLE z GOLENIOWA (skład: Jacek Smorczewski, Marcin Rozentalski, Patryk Stolar)
6. TURYŚCI (skład: Sylwester Gajdel, Dawid Musialski, Maciej Adamski)
7. HARIBO (skład: Łukasz Czarnocki, Łukasz Trzeciak, Tomasz Przybylski)
8. PUNISHERS (skład: Paweł Jachym, Sebastian Jachym, Mateusz Jachym, Grzegorz Małecki)
9. KRYZAN.PL I (skład: Tomasz Leppert, Danie Piękosz, Wojtek Łaszkiewicz)

TURYŚCI - HARIBO 18:17

Po emocjonujących końcówkach, mecze zostały rozstrzygnięte i mistrzem został zespół RC oes REDA. Warto zauważyć, że REDA została drugi raz mistrzem jesieni. Pierwszy raz uzyskała mistrzostwo w 2008 roku.

W przerwach między meczami zostały rozstrzygnięte konkursy:

Rzut z połowy wygrał Patryk Stolar z zespołu PSYCHOLE z GOLENIOWA. Jako jedyny spośród 15 zawodników, którzy się zgłosili, trafił do kosza i to czysto.
Rzuty za 3 wymagały dogrywki. Zasada była taka, że zawodnik ustawia się na linii rzutów za 3 i rzuca tak dużo, ile się da w ciągu 30 sekund. Rzuty odbywały się równolegle na dwa kosze, więc dochodził element rywalizacji. Udział wzięło 15 zawodników. Po pierwszej rundzie musiała się odbyć dogrywka, w której okazał się lepszy Łukasz Zimnicki.
Najciekawiej było w ostatnim konkursie - wsadów do kosza. Startowało tylko 3 zawodników. W pierwszej rundzie nie rozstrzygnięto konkursu, więc miała miejsce druga seria wsadów, którą ostatecznie wygrał Maciek Adamkiewicz. Wykonał on wsad nad innym zawodnikiem, stojącym pod koszem, za co zebrał oklaski od widzów.
źródło: organizator