Zwycięstwo Kotwicy po dogrywce
Kotwica Kołobrzeg po bardzo emocjonującym meczu pokonała po dogrywce PGE Turów Zgorzelec 90:87. Bohaterem Czarodziejów z Wydm został Ted Scott, zdobywca 37 punktów, który spotkania nie rozpoczął nawet w pierwszej piątce.
Pierwsza kwarta to pokaz rozważnej gry z obu stron. Dochodziło do niewielu sytuacji rzutowych, a jeżeli do takowych dochodziło, kończyły się one punktami. Zarówno Kotwica jak i Turów grały dosyć ospale i po pierwszych dziesięciu minutach na prowadzeniu byli goście ze Zgorzelca. W drugiej kwarcie zawodnicy trenera Jacka Winnickiego regularnie powiększali swoją przewagę, mimo oporu Kotwicy. Bardzo dobre wejście z ławki zanotował Ted Scott, który w 10 minut gry zanotował 18 punktów. Atutem gości był z pewnością Michael Kuebler, który zanotował 3 celne rzuty za 3 pkt. na 3 próby.
W trzeciej kwarcie kolejny raz byliśmy świadkami powiększania przewagi przez PGE. Kotwica słabo broniła co powodowało łatwe punkty dla gości. Jednakże pod koniec tej części meczu zgorzelczanie poczuli się zbyt pewnie. Przestali trafiać z kontrataków, a Kotwica zaczęła odrabiać straty. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili różnicą dziesięciu punktów i mało kto wierzył, że Kotwica zdoła wygrać przed własną publicznością. Czwarta kwarta to popis gry Teda Scotta oraz Anthonego Fishera. Obaj Amerykanie zachowali zimną krew w wielu ważnych momentach w końcówce. Za najważniejszy rzut meczu można uznać punkty Teda Scotta z 9 metra na 7 sekund przed zakończeniem spotkania, gdzie Kotwica przegrywała 3 punktami.

W dogrywce Czarodzieje z Wydm szybko wyszli na prowadzenie, którego bronili do końca meczu. W pewnym momencie goście wyszli nawet na prowadzenie 87:86, ale niezawodny Scott trafił rzuty wolne na wagę zwycięstwa. Ostatecznie Kotwica wygrała 90:87.

Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 90:87
(16:20, 19:23, 19:21, 27:17, d. 11:8)

Kotwica: T. Scott 37 (3), A. Fisher 17 (3), D. Harris 15, S. Sikora 6 (1), T. Zabłocki 5 (1), M. Djurić 4 (1), B. Sarzało 3 (1), K. Henderson 2, Ł. Diduszko 1, D. Bręk 0.
PGE Turów: T. Thomas 15 (2), M. Brkić 14 (2), D. Jackson 12, K. Wysocki 11, M. Kuebler 11 (3), M. Gabiński 10 (1), I. Zigeranović 7, B. Bochno 6, M. Jarmakowicz 1, I. Koljević 0.
źródło: plk.pl / własne