koszykówka / PLK -
Wreszcie zwycięstwo
autor: dziadekwAZS Koszalin wygrał pierwszy mecz w tym sezonie. We własnej hali AZS pokonał Polonię Warszawa 87:76.
Akademicy przystąpili do tego meczu bardzo zdeterminowani. Chcieli w końcu zejść z parkietu jako zwycięzcy. Od pierwszych minut koszalinianie nie odpuszczali i walczyli o każdą piłkę. Gracze ze stolicy starali się grać szybkimi atakami i zdobywać punkty z dystansu. Gospodarze natomiast zdobywali większość punktów po stratach swoich rywali, a kontry świetnie rozprowadzał kapitan Akademików - Igor Milicić (na zdjęciu), autor 13 asyst.
Po niezbyt przekonującej pierwszej kwarcie w wykonaniu gości, nastał jeszcze cięższy okres. AZS w drugiej odsłonie grał koncertowo. Głównie dzięki dobrej postawie superstrzelca Winsome'a Fraziera, który zdobył 12 punktów. Jedynym przyzwoicie grającym zawodnikiem warszawskiego zespołu był Darnell Hinson. Amerykanin sprawiał sporo problemów koszalińskiej defensywie i to on zasługiwał po pierwszych 20 minutach na wyróżnienie.
W trzeciej i czwartej kwarcie koszalinianie grali nieco niższym składem niż w pierwszej połowie, co tylko ułatwiało graczom Polonii zbieranie piłek na atakowanej tablicy. Koszykarze Polonii Warszawa dzięki trzem trójkom z rzędu napędzili stracha koszalińskiej publiczności, która od połowy ostatniej kwarty oglądała resztę spotkania na stojąco. W atakach Akademików było widać sporo niedokładności, a goście powoli przejmowali inicjatywę. Z dystansu zaczęli trafiać Harding Nana, Alan Czujkowski i Łukasz Wichniarz. Jednak na celne rzuty rywali odpowiedział Marcin Sroka - zdobywca 15 punktów. Dzięki trafieniom byłego zawodnika Energi Czarnych Słupsk zawodnicy koszalińscy odzyskali pewność siebie i dowieźli korzystny rezultat do końca.

AZS Koszalin - Polonia Warszawa 87:76
(18:16, 26:13, 20:24, 23:23)
AZS Koszalin: W. Frazier 24 (4), D. Kinloch 19, M. Sroka 15 (1), T. Śnieg 10, I. Milicić 7 (1), G. Arabas 6, G. Reese 4, M. Łopatka 2
Polonia Warszawa: D. Hinson 24 (4), M. Nowakowski 10 (1), Ł. Wichniarz 10 (2), T. Easley 9, D. Palmer 8, H. Nana 7 (1), M. Kwiatkowski 5 (1), A. Czujkowski 3 (1)
źródło: plk.pl / własne