piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Awans Juniorek Młodszych Olimpii
autor: kasia123W środę w Szczecinie przy ul. Bandurskiego o awans do rozgrywek strefowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, oraz o tytuł najlepszej drużyny województwa w tej kategorii wiekowej rywalizowały trzy zespoły: Olimpia I Szczecin, Olimpia II Szczecin, oraz Victoria Sianów.

Olimpia II - Victoria 0:3
Mecz rozpoczął się od ataków sianowianek i to one zdobyły bramkę na 1:0 już w pierwszej połowie meczu. W drugiej odsłonie Olimpijki ruszyły śmielej do ataku. Miały nawet wyśmienitą sytuację do wyrównania, lecz Patrycja Bachman nie wykorzystała rzutu karnego. Później zawodniczki Victorii jeszcze dwukrotnie pokonały naszą bramkarkę.
Olimpia I - Olimpia II 6:0
Bramki: Lewczuk 2, Downarowicz, Myrcha, Milkowska, Sobolewska

Bratobójczy pojedynek zdecydowanie należał do pierwszej ekipy naszego klubu, lecz walczące zawodniczki drugiego zespołu pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, a wiele zawodniczek pokazało, że będzie chciało powalczyć o awans do pierwszego zespołu. Pierwszą bramkę zdobyła już w 1 minucie Kamila Lewczuk po otrzymaniu piłki od Angeliki Jabłońskiej. Kolejny gol padł pod koniec pierwszej odsłony z rzutu karnego wykonywanego przez Olę Downarowicz. Chwilę później ponownie na listę strzelców wpisała się Lewczuk ustalając wynik pierwszej połowy. W drugiej odsłonie czwartą bramkę zdobyła w 24 min Weronika Myrcha przelobowując bramkarkę drugiego zespołu Olimpii. W 31 minucie Iwona Milkowska indywidualną akcję kończy zdobytą bramką, a wynik końcowy ustala Ewa Sobolewska.

Olimpia I - Victoria 3:0
Bramki: Lewczuk, Milkowska 2

Był to mecz o mistrzostwo województwa. Olimpia zdecydowanie przeważała i przez cały mecz kontrolowała wynik. Już w 4 minucie Iwona Milkowska dokładnie obsługuje Kamilę Lewczuk, która zdobywa pierwszego gola. W 17 minucie Marta Sochacka idealnie podaje piłkę na wolne pole do Milkowskiej, która podwyższa wynik meczu. Ostatnią bramkę turnieju strzela ponownie Milkowska po indywidualnej akcji. Pierwszy zespół Olimpii był zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju i zasłużenie zwyciężył.

Po turnieju Puchary dla wszystkich zespołów zostały wręczone przez Przewodniczącą Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Elżbietę Litewkę, oraz Prezesa Olimpii Maciej Burytę.