koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Porażka na własne życzenie
Koszykarze AZS Radex przed własną publicznością dość niespodziewanie przegrali po dogrywce z Polonią 2011 Warszawa 107:108 (26:23, 21:28, 27:22, 21:22 d.12:13).
Pierwsze minuty nie wskazywały na taki czarny scenariusz. Szczecińscy akademicy grali dobrze w obronie, świetnie wykorzystując grę w kontrataku, szybko obejmując 6-punktowe prowadzeni - 10:4. Młodzież z Warszawy, która w większości to rocznik 1993 - powoli jednak łapała wiatr w żagle. Polonii niewątpliwie pomagali sami zawodnicy ze Szczecina, którzy na własne życzenie zaliczali stratę po stracie. W całym meczu aż dwadzieścia trzy razy. W drugiej kwarcie AZS ponownie się skoncentrował, a gra wróciła na odpowiednie tory. Jednak od stanu 39:29 coś ponownie zazgrzytało. Młodzież zdobyła 13 punktów z rzędu, nie tracąc przy tym żadnego i objęła po raz pierwszy w meczu prowadzenie.

Po przerwie AZS mozolnie, ale systematycznie odrabiał stratę. W pewnym momencie szczecinianie ponownie wyszli na prowadzenie 70:69. Do końca czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie większe niż trzy punkty. W poczynaniach AZS-u widać było brak pewności siebie i nerwowość. W obronie szczecinianie nie potrafili zatrzymać trzech zawodników, którzy w całym meczu zdobyli 94 punkty. Trudno było poznać, że to ten sam zespół, który tydzień temu pokonał Spójnię.

Na 10 sekund przed końcem 95:93 prowadzili szczecinianie. Michał Michalak co prawda nie trafił za trzy, ale pod koszem więcej szczęścia miała Polonia, która wyrównała. Na przeprowadzenie zwycięskiej akcji AZSowi pozostała jedynie sekunda. Maciej Majcherek podał do brata, ale Michałowi okazał się nieskuteczny.
W dogrywce Polonia szybko objęła prowadzenie, a konstruowane akcje szczecińskich akademików pozostawiały wiele do życzenia. Dopiero w ostatniej minucie AZS wziął się za odrabianie dziewięciopunktowej straty, ale było już za późno.

AZS Radex: M. Majcherek 26 (5), Ł. Pacocha 24 (2), S. Prus 21, M. Sudowski 12, K. Pytyś 10, M. Majcherek 9 (1), M. Dudek 3, P. Podgalski 2, J. Michalski 0, T. Balcerek 0.
Polonia 2011: M. Michalak 33 (3), W. Glabas 31 (1), M. Jankowski 30 (3), A. Linowski 10, M. Kucharek 3 (1), S. Kowalczyk 1, C. Zięba 0, K. Pietras 0, K. Łańcucki 0.