piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Kadrowiczki z Pogoni zagrały z Pogonią Women
autor: paulinusW sobotę, w Łobzie odbył się pokazowy mecz piłki nożnej kobiet, w którym zawodniczki Mariusza Misiury zostały podzielone na dwa zespoły. Pierwszy składał się z zawodniczek Pogoni, które kiedyś lub obecnie reprezentują barwy biało-czerwone, czyli reprezentantki Polski a na co dzień występujące głównie w pierwszym składzie ekstraligi Pogoni. Drugi zespół to zaś piłkarki, które jeszcze w kadrze nie miały przyjemności zagrać. W sobotnie popołudnie zabrakło z różnych względów: Barlewicz, Kasperskiej i Balcerzak. W zespole kadrowiczek, za długoletnie występy w szczecińskich klubach gościnnie wystąpiła Niemka Nataly Barlage.
Kibicom szczególnie do gustu przypasował ofensywny styl gry kadrowiczek, które ostatecznie wygrały z koleżankami z zespołu 9-0. Jednak nie o wynik, a o promocje kobiecej piłki chodziło w Łobzie.

Łupem bramkowym podzieliły się: Legęć 4, Barlage 2, Siwińska, Ładniak oraz Anita Piotrowska.
Kadrowiczki dobrze wykorzystały zgranie, jakie na co dzień prezentują na treningach czy meczach ligowych, dobrze podłączające się boki obrony, na których tym razem występowały Pałaszewska i Piotrowska Anita ( Anita w drugiej połowie przeszła na atak) pozwalały na akcje oskrzydlające i centry w pole karne. W środku pola wielu prostopadłych piłek i akcji kombinacyjnych próbowała Siwińska, a swoje asysty zanotowały też Barlage i Legęć. W bramce Pogoni kilka razy z dobrej strony pokazała się Jeż, a jej vis a vis Szymańska była bardzo rzadko zatrudniana. W zespole Pogoni najczęściej swoich sił próbowała Piotrowska Justyna czy Joanna Preś, które akcjami dwójkowymi starały się znaleźć sposób na przebicie pod bramkę kadrowiczek z Pogoni.

Piłkarki po spotkaniu podziękowały licznie przybyłym kibicom i zebrały duże brawa. Po spotkaniu Kadra Pogoń - Pogoń odbył się mecz miejscowej drużyny Światowida Łobez z rezerwami Błękitnych Stargard, w którego przerwie rozlosowano szaliki oraz piłkę z podpisami wszystkich grających w tym meczu piłkarek szczecińskiej Pogoni.
źródło: women.pogonszczecin.info