piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Grzegorz Celmer pogrąża byłych kolegów
W meczu 5. kolejki V ligi szczecińskiej Świt Skolwin pokonał 3-1 w derbach Szczecina Stal na jej boisku. Bohaterem spotkania został napastnik Świtu i były zawodnik Stali - Grzegorz Celmer, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Pojedynek obfitował w wiele okazji strzeleckich, o czym świadczy fakt, że piłka po strzałach zawodników obu drużyn kilkakrotnie lądowała na słupkach i poprzeczkach. Pierwsza bramka padła po trzydziestu minutach gry, kiedy to Grzegorz Celmer strzałem od słupka i przy małej pomocy bramkarza Marcina Zomerskiego wpakował piłkę do siatki rywali. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do przerwy.

Dziesięć minut po pierwszym gwizdku arbitra w drugiej części meczu wychowanek Stali ponownie przypomniał o sobie kibicom na Bandurskiego, kiedy to strzałem z okolic 16 metra zdobył drugiego gola dla Świtu.
Kolejna bramka dla Świtowców padła po strzale głową Tomasza Skweresa (również byłego zawodnika Stali), który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niestety w tej sytuacji sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i gol nie został uznany. Zawodnicy Stali kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdołali zdobyć bramkę kontaktową, której autorem był Mateusz Mackiewicz. Końcówka meczu zapowiadała się zatem bardzo emocjonująco, gdyż wydawało się, że gospodarze rzucą się do rozpaczliwego odrabiania strat. Jednak szybko wybił im to z głowy Marcin Ratkowski, który wrócił do treningów i popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja. Trzecia bramka dla Świtu odebrała graczom z Bandurskiego resztę chęci do gry, przez co wynik już nie uległ zmianie i Świt mógł świętować pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

W najbliższa sobotę (11 września, o godzinie 17.00) Świtowcy zgrają w Skolwinie z beniaminkiem z Maszewa i jeżeli nie zlekceważą rywali i zagrają z podobnym zaangażowaniem jak w pojedynku derbowym to o kolejne zwycięstwo możemy być spokojni.

Stal Szczecin - Świt Skolwin 1-3(0-1)
0-1 - G.Celmer - 29'
0-2 - G.Celmer - 55'
1-2 - M.Maćkiewicz - 86'
1-3 - M.Ratkowski - 87'

Skład Świtu: Karol Kępski- Rafał Zieliński , Grzegorz Jasiński, Cezary Szałek (46’ Paweł Bącler), Artur Brzeziński - Marcin Garlej (75' Krzysztof Barczyński), Tomasz Danikiewicz, Rafał Blasius (65' Jarosław Jezierski), Tomasz Skweres - Dariusz Skuratowski (77’ Marcin Ratkowski), Grzegorz Celmer.
Pozostali: Mateusz Kopociński, Sebastian Kolec i Szymon Kufel

Widzów: ok. 250